Jurek Owsiak ostatnio zrezygnował z funkcji szefa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie tylko internauci i gwiazdy nie mogą się pogodzić z tą decyzją. Chcąc weprzeć Jurka Owsiaka, w najbliższą niedzielę bodzentyńskim gimnazjum odbędą się dwa koncerty oraz organizowane będzie symboliczne światełko do Nieba.  

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał tragiczny finał. Organizowane spotkanie w Bodzentynie ma celu okazanie Jurkowi wsparcia, a także uczczenie pamięci prezydenta Gdańska.

Inicjatywa włączenia się do ogólnopolskiej akcji "Murem za Owsiakiem" i "Światełkiem do Nieba dla Jurka" powstała od Weroniki Sochackiej, mieszkanki Bodzentyna, która niezwykle zaangażowała się w organizację tego wydarzenia. 

Dlatego serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy na to niecodzienne wydarzenie, aby uczcić działalność Jurka Owsiaka.  W niedzielę 20.01.2019 r. - tydzień po 27 finale Wielkiej Orkiestry spotkajmy się w Bodzentynie na placu przed szkołą, aby razem z innymi miastami podziękować Jurkowi za te 27 lat.
O 20:00 odpalimy zimne ognie. Takie nasze światełko do nieba.

 

Poniżej publikujemy kilka słów od Weroniki.

 Skąd taka inicjatywa?

Weronika: - Znalazłam zdjęcia na Facebooku z informacją, że wiele miast organizuje takie wydarzenia i pomyślałam, że jest to wspaniały pomysł, aby mieszkańcy Gminy Bodzentyn uczcili działalność Jurka. Przez 27 lat robił wspaniałe rzeczy i ratował życie wielu ludzi. Wiec teraz możemy mu się za to odwdzięczyć.

- Jak udało się namówić zespół „SWOBODNA” oraz Piotra Resteckiego?

W: -  W sumie to nie musiałam ich długo namawiać. Bartek (gitarzysta) jest moim dobrym kolegą i kiedy go poinformowałam o pomyśle od razu się zgodził. Podobnie było z Piotrem.

- Dlaczego warto przyjść w niedzielę o 18:00 do bodzentyńskiego gimnazjum?

W: - Warto wyrazić wdzięczność i wsparcie Owsiakowi, dać mu nadzieję na lepsze jutro. On dawał nam nadzieję przez 27 lat i miejmy nadzieję, że tak będzie dalej. Do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

 

Piotr 'Restek' Restecki - gitarzysta wyspecjalizowany w arcytrudnej i widowiskowej technice „fingerstyle”. W jego kompozycjach słychać wpływy Tommy'ego Emmanuela, Cheta Atkinsa, Steve Vaia czy Johna Scofielda. Laureat wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, występował na scenie z wieloma artystami z kraju i zagranicy, a szerszej publiczności znany jest jako finalista pierwszej edycji programu Must Be The Music.

 

Swobodna -Zespół Swobodna powstał w 2010 roku w Szydłowcu i po kilkuletniej przerwie wrócił na scenę. Muzyka jaką grają to wypadkowa rocka, metalu, reagge i folku. W skład zespołu wchodzi perkusja, dwie gitary, trzy wokale (w tym damski),  bas oraz akordeon.

 

 

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA