Matematyczne igraszki, pod takim hasłem odbył się w poniedziałek, 26 marca pierwszy gminny konkurs matematyczny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie. W zmaganiach z liczbami wzięło udział szesnaścioro uczniów z terenu całej Gminy Bodzentyn.

O tytuł najlepszego i najmłodszego matematyka w Gminie walczyli uczniowie z klas trzecich ze szkół podstawowych w Bodzentynie, Świętej Katarzynie, Leśnej, Śniadce oraz we Wzdole Starej Wsi. Według Bożeny Pożogi, dyrektora ZSP w Bodzentynie: - celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród najmłodszych. Ponadto wszyscy jesteśmy zaskoczeni bardzo wysokimi zdolnościami liczenia wśród uczniów. Konkurs przebiegał bardzo sprawnie, uczniowie znakomicie poradzili sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli.

Taki konkurs grono pedagogiczne z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bodzentynie przygotowało po raz pierwszy. Jednak to wydarzenie z pewnością odbywać będzie się cyklicznie.

Podczas wręczania nagród obecny był Burmistrz Dariusz Skiba, który serdecznie podziękował wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie: - matematyka jest królową nauk, bez niej wszystkie inne pozostałe dziedziny nauki takie jak: biologia, chemia, czy fizyka po prostu by nie istniały. Warto więc rozwijać i pielęgnować swoje matematyczne zdolności.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy pamiątkowe. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie:

I miejsce – Wojciech Kózka, Bodzentyn

II miejsce – Maja Michta, Leśna oraz Ula Latała, Bodzentyn

III miejsce – Kornelia Raczyńska, Św. Katarzyna oraz Wiktoria Zaczkowska, Wzdół

Matematyczni Mistrzowie z rąk Burmistrza Dariusza Skiby otrzymali nagrody w postaci gier, które z pewnością pomogą uczniom matematykę poznawać coraz bardziej.

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA