Wystarczy zaledwie trzydzieści uciśnięć i dwa wdechy by uratować komuś życie. O tym mogli przekonać się najmłodsi z terenu gminy Bodzentyn, dla których z inicjatywy Rady Miejskiej zorganizowano specjalistyczne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Podobne szkolenia odbyły się już w Szkołach Podstawowych w miejscowościach: Psary, Leśna, Święta Katarzyna i w Śniadka. We wtorek, 20 marca prelekcje zorganizowano także dla dzieci ze SP w Woli Szczygiełkowej.

Celem prowadzonych zajęć dla uczniów jest przede wszystkim przekazanie wiedzy z zakresu skutecznej pierwszej pomocy.

Szkolenia dla dzieci z terenu gminy prowadzą wykwalifikowani specjaliści, którzy w prostu i przejrzysty dla dzieci sposób potrafią wytłumaczyć i zaprezentować, jak pomóc osobie, która wymaga szybkiej reakcji medycznej. Wśród prowadzących szkolenia znajduje się zrzeszony przy OSP Psary, ratownik medyczny Łukasz Kózka, a także funkcjonariusze z komisariatu w Bodzentynie: Marcin Przygoda oraz Rafał Dekiel. Jak mówi Wojciech Kózka, Przewodniczący RM w Bodzentynie: - To bardzo ważne, aby także dzieci umiały udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Zajęcia mają przede wszystkim zwiększyć świadomość wśród najmłodszych oraz nauczyć ich podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dzieci z zaciekawieniem spoglądały na ratownika, który poprzez symulację na fantomie ukazywał dzieciom, w jaki sposób, krok po kroku, przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Takie ćwiczenia pomogą dzieciom oswoić się z tematem bezpieczeństwa oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.

Na koniec spotkania Przewodniczący W. Kózka podziękował wszystkim dzieciom za uwagę i aktywne uczestnictwo w zajęciach życząc w przyszłości odwagi oraz rozwijanie umiejętności korzystania ze zdobytej wiedzy. Dzieciom wręczone zostały również opaski odblaskowe.

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Realizowane projekty

 

     

 

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA