Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Dzięki inicjatywie dyrekcji Szkoły Podstawowej w Śniadce oraz hojności sponsorów, udało się zorganizować wyjazdy na basen dla wszystkich uczniów ww. placówki. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu. Uczestnicy przebywając pod czujnym okiem trenera, ratowników i wychowawców uczą się pływać ale także mają czas na zabawę w wodzie. Bodźcem dla organizatorów stały się powszechne apele specjalistów, dotyczące troski o zdrowy rozwój fizyczny młodego pokolenia. Duży wpływ wywarły też dobiegające zewsząd informacje o tragicznych wydarzeniach, mających miejsce podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Pracownicy szkoły w Śniadce wsparci przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzentynie zapewniający transport oraz finansowy wkład P. Witolda Wilkosza i P. Mateusza Grzejszczyka postanowili bezzwłoczne podjąć działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa swoich podopiecznych.

Pomysł doczekał się wielu pochwał, zarówno ze strony dzieci jak i dorosłych. Przedstawiona sytuacja dowodzi jak wiele można zdziałać za pomocą dobrego pomysłu i szczypty zaangażowania.

                                                                                                                                                                        Ż.P.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA