eDoręczenia: AE:PL-18924-28282-FGTIE-30

ePUAP: /68e94pxedq/skrytka

24 maja 2026 roku mieszkańcy Woli Szczygiełkowej uczcili pamięć ofiar tragicznych wydarzeń z 1943 roku, biorąc udział w uroczystościach upamiętniających 83. rocznicę pacyfikacji miejscowości. Był to czas wspólnej modlitwy, zadumy oraz oddania hołdu tym, którzy stracili życie podczas II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona o godzinie 15.00 przy pomniku znajdującym się naprzeciwko Szkoły Podstawowej w Woli Szczygiełkowej. Eucharystii przewodniczyli proboszcz parafii Dębno ks. Marian Jakubowski oraz proboszcz parafii Tarczek ks. Krzysztof Sochacki, modląc się w intencji ofiar pacyfikacji.

Po nabożeństwie uczestników uroczystości powitały Radna Rady Miejskiej w Bodzentynie Bogusława Jankowicz oraz Sołtys Sołectwa Wola Szczygiełkowa Bożena Wyglądacz, dziękując duchownym za wspólną modlitwę oraz wszystkim obecnym za udział w wydarzeniu i pielęgnowanie pamięci o historii miejscowości. Słowa podziękowania skierowano również do Tomasza Pastuszka za wykonanie i przekazanie nowego krzyża ustawionego przy pomniku. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbało Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa.

W dalszej części obchodów delegacje oraz mieszkańcy złożyli kwiaty i zapalili znicze przed krzyżem oraz następnie pod pomnikiem orła.

Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Tegoroczne obchody przebiegły w atmosferze refleksji i pamięci o mieszkańcach, którzy zginęli podczas wojny, pozostając ważną częścią historii Woli Szczygiełkowej.

Zdjęcia: eBodzentyn.pl

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA