Gmina Bodzentyn miała zaszczyt być gospodarzem tegorocznego konkursu na najsmaczniejszą potrawę powiatu kieleckiego oraz przeglądu kapel ludowych. Najsmaczniejszą potrawą tegorocznego konkursu okazały się pierogi ze śliwką wędzoną.

Wydarzenie odbyło się w piękne słoneczne niedzielne popołudnie, 7 lipca br. na małej targowicy w Bodzentynie. Jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ w 17 edycji konkursu wystartowały 34 Koła Gospodyń Wiejskich, kluby seniora i osoby indywidualne z 11 gmin powiatu kieleckiego. Wszyscy uczestnicy konkursu przygotowali pyszne i wyjątkowe potrawy zgodne z tegorocznym hasłem - „Z pasją nadziane”.

W składzie komisji konkursowej byli m.in. Szef Kuchni Hotelu Qubus w Kielcach Seweryn Frąk, Satyryk Stan Tutaj, Starosta Kielecki Tomasz Pleban, Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego Cezary Majcher oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Turystki w Starostwie Powiatowym Izabela Dziewięcka.

Po degustacji wszystkich potraw jury konkursu podjęło decyzję, że tegorocznym zwycięzcą zostało Koło Gospodyń Wiejskich „Dary Lasu” z Belna w gminie Zagnańsk i przygotowane przez nie pierogi ze śliwką wędzoną. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Katarzynianki” ze Świętej Katarzyny w gminie Bodzentyn, które na konkurs przygotowały pierogi faszerowane boczniakami i ziemniakami. Natomiast miejsce trzecie przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich „Ostojanki”, które zaprezentowało knedle ze śliwkami.

Wydarzenie uświetniły występy artystyczne 6 zespołów ludowych, którzy wzięli udział Powiatowym Przeglądzie Kapel Ludowych. Na scenie wystąpiły: Kapela “Leśnianie”, Kapela Adaśki, Kapela “Rudkowianie”, Kapela z Kakonina, Gminne Koło Gospodarzy z Górna oraz Zespół Ludowy “Świętokrzyskie Jodły”.

Gratulujemy zwycięzcom tegorocznego konkursu, zwłaszcza Kołu Gospodyń Wiejskich „Katarzynianki” ze Świętej Katarzyny oraz zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnych edycjach.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy Bodzentyn oraz całego powiatu kieleckiego za tak liczny uczestnictwo w wydarzeniu. Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do  wszystkich Kół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich oraz Stowarzyszeniom, które wzięli udział w XVII Konkursie na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego "Z pasją nadziane...". Wasza pasja oraz trud włożony w przygotowanie potraw jest nieoceniony. Ponadto dziękujemy wszystkim zespołom ludowym i kapelom reprezentującym gminę Bodzentyn w tegorocznym przeglądzie. Składamy także podziękowania pracownikom za zaangażowanie w organizację wydarzenia oraz strażakom z OSP w Bodzentynie za zabezpieczenie medyczne imprezy. Nie możemy zapomnieć o podziękowaniach za miłą współpracę Starostwu Powiatowemu w Kielcach.

Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Miasto i Gmina Bodzentyn.

Fot. eBodzentyn.pl

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA