W czwartek 21 marca 2024 r. dzieci z Przedszkola w Świętej Katarzynie świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny rozpoczęły się już kilka dni wcześniej, zmieniła się dekoracja sal przedszkolnych z zimowej na wiosenną. Dzieci z grupy Sówki miały za zadanie wykonać Marzannę-Zimową Pannę, natomiast przedszkolaki z grup Biedronek i Pszczółek wykonały prace plastyczne o tematyce wiosennej, które stały się  elementem wystroju korytarza przedszkolnego z okazji zbliżających się obchodów Dnia Wiosny.

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego też Pierwszy Dzień Wiosny jest zawsze radośnie witany przez wszystkie dzieci. Aby podkreślić wyjątkowość tego dnia, przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Przyniosły ze sobą gałązki bazi wierzbowych, jako symbol pierwszych zwiastunów wiosny. Wykonane z pomocą pań kolorowe opaski zdobiły głowy naszych przedszkolaków dodając im uroku.

Tego dnia dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny, a także prezentowały w salach swoje stroje, tańcząc przy piosenkach o tematyce wiosennej.

Mimo wielu ciekawych atrakcji najbardziej wyczekiwaną częścią dnia był spacer po szkolnym korytarzu. Dzieci radośnie maszerowały w barwnym korowodzie trzymając w rękach wiosenne zwiastuny, na czele z Marzanną - Zimową Panną. Podczas przemarszu przywoływały wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami. W ten sposób symbolicznie pożegnały zimę i powitały nową porę roku. Przedszkolaki z radością  wspólnie z Panią Wiosną  zatańczyły Taniec kwiatów.

W pięknych strojach i z zielonymi gałązkami w rękach, dzieci wprowadziły wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój, wyrażając swoją radość z nadejścia nowej pory roku - WIOSNY.

 

Bożena Dwojewska

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA