Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bodzentynie odbyli w dniu 23 października br. wycieczkę do Nadleśnictwa Daleszyce.

Trasę i cel wycieczki opracowali słuchacze z Uniwersytetu Państwo Danuta i Andrzej Kowalikowie ze Świętej Katarzyny- którym serdecznie dziękujemy . Prowadzona przez Nadleśnictwo Daleszyce, a działająca w Sukowie,kontenerowa szkółka nasienno-leśna, jest jedną z najnowocześniejszych w naszym kraju. Funkcjonuje od 2017 r. Nasiona drzew wysiewane są do doniczek wypełnionych mieszanką torfu oraz składników mineralnych i odżywczych. W szkółce wykorzystuje się najnowsze zdobycze wiedzy leśnej. Wiele procesów technologicznych jest zautomatyzowanych i sterowanych przez komputer.

Po wysłuchaniu prelekcji uczestnicy wycieczki otrzymali sadzonki drzew liściastych ( buki, dęby) do posadzenia w miejscu zamieszkania. Sadzenie lasu należy popularyzować. Każde posadzone drzewo to zielona inwestycja w przyszłość. Las- to nasze wspólne dobro z którego wszyscy korzystamy.

Ogniskiem zakończyliśmy pobyt w Sukowie. Następnie udaliśmy się na kąpiele w basenach tropikalnych  Hotelu Binkowski Resort.

Teresa Comber

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA