1 sierpnia 2023 roku, wczesnym rankiem seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bodzentynie wyjechali na wycieczkę do Zakopanego.

Po kilkugodzinnej podróży ujrzeli przepiękne polskich Tatr. Seniorzy zakwaterowani zostali w Białym Dunajcu, gdzie w willi „U Władka” raczyli się pysznymi śniadaniami i obiadokolacjami.

Po krótkim odpoczynku udali się do term „Gorący Potok”. Jest to podhalański kompleks wód termalnych składający się z kilkunastu unikalnych basenów zewnętrznych z naturalną wodą siarkową - idealne miejsce na relaks. W ten sposób wypoczywając zażywali kąpieli leczniczych. Zwiedzanie gór rozpoczęli od wyjazdu kolejką linową na Gubałówkę - jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. Obok Giewontu i Kasprowego Wierchu - to najpopularniejszy szczyt górujący nad miastem. Można zobaczyć praktycznie całą panoramę polskich i słowackich Tatr oraz Pasma Babiogórskiego.

Następnym etapem wędrówki był spacer po słynnych Krupówkach. Niezapomnianych przeżyć dostarczył uczestnikom wycieczki spływ „Przełomem Dunajca”. Majestatyczne Pieniny, orzeźwiający powiew wiatru, szum wody, ciekawe opowieści flisaków pozwoliły na chwilę przenieść się w bajkową scenerię. Dwugodzinny spływ Przełomem Dunajca wiódł przez najpiękniejsze zakątki Pienin. Oprócz głównej atrakcji seniorzy zwiedzili zamek w Niedzicy, malowniczą „Zaporę Czorsztyńską” oraz drewniany kościółek w Dębnie. Kolejnym miejscem na trasie było Morskie Oko. Niestety, tego dnia pogoda nie sprzyjała wędrówkom, po prostu padał deszcz. Mimo wszystko, to co zobaczyli urzekło wszystkich swoim pięknem.

Na zakończenie pobytu, przy ognisku, pieczeniu kiełbasek, śpiewie i dźwiękach akordeonu seniorzy podziękowali za gościnę Panu Władysławowi.

               Seniorzy dziękuję organizatorom wycieczki: Pani Małgorzacie Czernikiewicz, Pani Reginie Gałce, Pani Zofii Szafraniec oraz Panu Andrzejowi Głuszkowi za przepiękny śpiew.

Polskie góry są naprawdę piękne. Polecamy Wszystkim.

Teresa Comber

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA