Każdy z nas ma talent, tak wynika z badań Instytutu Gallupa. Nie każdy jest jednak świadomy swoich uzdolnień. Wiele osób uważa, że skoro nie potrafi malować, śpiewać, tańczyć, to nie ma talentu. A przecież może mieć talent organizacyjny albo do zapamiętywania dat, liczb czy faktów. Ile talentów ma człowiek? Są ich dziesiątki…

W SP w Bodzentynie w dniu 21.03.2022r. odbył się I Szkolny Przegląd Talentów. Celem przeglądu było promowanie młodych talentów, umożliwianie prezentacji swoich pasji, rozwijanie zainteresowań i kreatywności oraz promocja alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Uczniowie zaskoczyli wszystkich swoimi umiejętnościami w różnych dziedzinach. Wachlarz talentów był ogromny. Publiczność miała możliwość podziwiać talenty: sportowe, plastyczne, muzyczne, wokalne, taneczne oraz zręcznościowe.

W przeglądzie uczestnicy występowali indywidualnie i zespołowo. Prezentowali swoje talenty w różnych kategoriach. Największym zainteresowaniem cieszył się taniec. W tej kategorii wystąpiły uczennice z klasy 4a i 4b: Emilia Budzińska, Nela Świetlik , Klaudia Słotnicka, Julia Łodej i Gabrysia Kabała oraz Milena Cioroch i Oliwia Sikora z klasy 8c.

W czasie przeglądu umiejętności wokalne zaprezentowały uczennice: Lena Pożoga z klasy 7a, Aleksandra Jeziorska z klasy 7b, Sonia Staszewska i Maja Piwko z klasy 4b, Maria Bartkiewicz z klasy 6a, Oliwia Sikora z klasy 8a.

Pasją Amelii Maciejskiej z klasy 8a jest sztuka, a szczególnie malowanie. Opowiedziała nam o swojej pasji oraz pokazała swoje obrazy.

Zuzanna Staniec z klasy 4b doskonali swój talent pod okiem profesjonalistów w szkole muzycznej. Zprezentowała nam swoje umiejętności gry na skrzypcach i keyboardzie. Franciszek Grecak z klasy 8d brawurowo zagrał na keyboardzie trzy utwory. Wysłuchaliśmy również duetu: Zuzanny Biskup i Zofii Rak z klasy 4c. Dziewczęta przygotowały na ten dzień utwór na dwa instrumenty: skrzypce i gitara. Piotr Świetlik i Piotr Graczkowski nagrali dla nas filmiki ukazujące własne umiejętności wyczynowej jazdy na rowerze. Dla Jakuba Furmańczyka z klasy 8a największą pasją jest jazda na deskorolce. Jego umiejętności mogliśmy podziwiać na filmiku, który dla nas przygotował. Z kolei Martina Ważna z klasy 6b zaprezentowała umiejętności akrobatyczne.

Do udziału w I przeglądzie zgłosili się chłopcy posiadający umiejętności zręcznościowe. Piotr Mazurkiewicz z klasy 7b i Mateusz Arczewski z klasy 4b potrafią w kilka sekund ułożyć różne kształty kostki Rubika. Mateusz Jankowski z klasy 8c pochwalił się darem zręczności – koordynacja ruchów z rytmem.

Sam talent to nie wszystko. Aby osiągnąć sukces potrzeba dużo pracy. Wiedzą o tym najlepsi uczniowie naszej szkoły wybitnie uzdolnieni w różnych dziedzinach nauki. Dzięki swojej ciężkiej pracy zdobyli oni czołowe miejsca w konkursach przedmiotowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022:

• Wojtek Kózka z klasy 7b został Laureatem III Wojewódzkiego Konkursu z Informatyk,

• Franciszek Grecak z klasy 8d to Finalista III Wojewódzkiego Konkursu z Geografii,

• Iwo Pochwała z klasy 8a to Finalista III Wojewódzkiego Konkursu z Biologii,

• Błażej Winiarski z klasy 8a to Finalista III Wojewódzkiego Konkursu z Chemii.

Dziękujemy wszystkim za podjęcie wyzwania i za odwagę. Życzymy wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji i zachęcamy innych uczniów do wzięcia udziału w kolejnym przeglądzie- już za rok.

 

SP Bodzentyn

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA