Drukuj

Każdy może zostać Świętym Mikołajem, pod takim hasłem w minioną sobotę 7 grudnia odbył się I Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Podczas charytatywnego biegu zbierane były środki higieniczne oraz maskotki, dla najbardziej potrzebujących dzieci z gminy Bodzentyn. Wydarzenie odbyło się nad zalewem w Wikowie.

Niska temperatura i silny wiatr nie przeszkodziły uczestnikom biegu, chęć niesienia pomocy była silniejsza. Na starcie stanęło kilkadziesiąt osób, dzieci i dorośli. Przed startem każdy z uczestników otrzymał symboliczną czapkę Mikołaja. Rozgrzewkę dla grupy Mikołajów poprowadził Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach biegowych 5 mil dla dorosłych, 1,25 mili dla dzieci oraz na trasie marszobiegu na dystansie 2,5 mili. W trakcie biegu kibice dostawali cukierki i rózgi.Trzy najlepsze wyniki w kategorii dzieci i dorośli zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi, a pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Po zakończonym biegu wszyscy uczestnicy mogli zjeść darmowa kiełbaskę z grilla.

Organizatorami wydarzenia był Wojciech Kózka - Radny Rady Powiatu Kieleckiego, Stowarzyszenie Łysica Sabat oraz Miasta i Gmina Bodzentyn.