Po raz pierwszy na terenie gminy Bodzentyn odbędzie się bieg Mikołajkowy łączący aktywne spędzanie czasu, integrację oraz co najważniejsze pomaganie innym. Każdy - tak samo jak patron dzieci św. Mikołaj – może pomagać.

Jak podkreśla pomysłodawca biegu Wojciech Kózka Radny Powiatowy: - W naszej gminie jest wielu dobrych ludzi, którzy chcą pomagać. Już mamy zgłoszenia od stowarzyszeń, które włączyły się do pomocy w organizacji tego wydarzenia. Zapraszamy wszystkich na bieg z okazji Mikołajek. Z racji tego święta zabawmy się w pomaganie innym, robiąc to aktywnie w bardzo pozytywnej atmosferze. Podczas biegu będziemy zbierać środki higieniczne oraz maskotki, które zostaną przekazane niepełnosprawnym dzieciom, które uległy nagłym wypadkom.

Bieg odbędzie się w sobotę 7 grudnia 2019 r. o godzinach 13:00 nad zalewem w Wilkowie. Organizatorzy przygotowali dla biegaczy dwa dystanse: 5 mil – dla dorosłych oraz 1.25 mili dla dzieci. Dla osób, których kondycja nie pozwala na forsowny bieg przygotowano trasę do marszu o długości 2,5 mili.

Organizatorzy zapewniają dla pierwszych 150 osób czapeczki Mikołajów oraz małą niespodziankę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do niesienia pomocy.

Bądźmy jak Mikołaj i pomagajmy.

Realizowane projekty

     

 

Poprzednie artykuły

Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

rpo ws znaki promocyjne zestawienie1 poglad

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA