Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Już we wrześniu Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie we współpracy z Fundacją Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT oraz Powiatem Kieleckim rusza z projektem "Kultura pod chmurką". Grant w wysokości 10.000zł w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 pozwoli na realizację szeregu pomysłów zaproponowanych przez młodzież i nauczycieli naszej szkoły.
Pierwsze działania jakie podejmiemy to przygotowanie przez młodzież strefy kultury pod chmurką (samodzielnie zrobienie mebli ogrodowych z palet, pomalowanie ich, aranżacja przestrzeni sprzyjającej byciu razem, zasadzenie kompozycji roślinnych itp.) W powstałej przestrzeni przeprowadzone zostaną warsztaty z zakresu poznawania siebie „Jaki jestem”. Przestrzeń będzie służyć do spędzania czasu wolnego podczas oczekiwania na dowóz, przerw międzylekcyjnych a także do wspólnego tworzenia wydarzeń i spotkań. W zakresie projektu pojawi się dyskusja nad wyborem pozycji filmów na plenerowy maraton filmowy pod chmurką, repertuaru karaoke czy zaplanowania wspólnej wycieczki odpowiadającej założeniom hasała „Kultura pod chmurką” (koncert plenerowy, wystawa, reprodukcja historyczna, wydarzenie sportowe itp.). Młodzież zastanowi się nad przygotowaniem finału projektu którym może być przygotowanie scenek z kabaretu w ramach dnia licealisty, który po raz pierwszy odbył się Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie w ubiegłym roku. Na wydarzenie zostaną zaproszeni m.in. przedstawiciele Partnerów projektu. Projekt będzie obejmował więc stworzenie elementów kultury materialnej i niematerialnej.
Od początku do końca trwania projektu młodzież będzie miała możliwość współdecydowania we wszystkich kwestiach związanych z projektem i jego etapami oraz dokonywania wyboru poszczególnych działań - nie tylko tych które zaproponowane zostały w grupie podczas dyskusji, ale również nowych inicjatyw możliwych do zrealizowania.
Powstanie przestrzeń do spędzania czasu wolnego przy Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie, które może stać się miejscem do różnego rodzaju spotkań, prowadzenia zajęć, wykładów, warsztatów na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim miejscem zaaranżowanym od początku do końca według pomysłu młodych ludzi. Wspólne działanie młodych ludzi niezwykle łączy i „nakręca” na nowe działania. Po takich doświadczeniach łatwiej jest młodzieży podejmować nowe wyzwania, poszukiwać interesujących działań i angażować się w życie swoich społeczności.

Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie

 

Slajd1

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA