Obchody rozpoczęto uroczystą mszą świętą w Kościele Parafialnym w Bodzentynie, której przewodniczył ks. Leszek Sikorski. Procesja z kościoła parafialnego wyruszyła na Rynek Dolny, gdzie 76 lat temu okupanci zebrali mieszkańców Bodzentyna w celu ich późniejszego rozstrzelania.

Następnie wszyscy obecni przeszli na ulicę 3 Maja - plac egzekucji przy Zagrodzie Czernikiewiczów. W tym symbolicznym miejscu przedstawiciele władz, mieszkańcy wraz z harcerzami i zuchami w milczeniu złożyli kwiaty i zapalili symboliczne znicze.

W dalszej części obchodów, przy dźwiękach orkiestry pod batutą kapelmistrza Jerzego Łapińskiego procesja ruszyła na cmentarz parafialny. Również i w tym miejscu przy pamiątkowej mogile pomordowanych złożono kwiaty i zapalono znicze.

Na zakończenie obchodów 76 rocznicy Pacyfikacji Bodzentyna Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy pan Wojciech Furmanek wygłosił przemówienie na temat historii tamtych wydarzeń, a także podziękował wszystkim zgromadzonym za udział w obchodach i pamięci o historii naszego miasta. 

 /MGCKiT

 

 Fot. /MGCKiT

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA