Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Mieszkańcy Bodzentyna zadecydowali! Z tegorocznego budżetu obywatelskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie powstanie nowoczesna fizjoterapia. Gmina Bodzentyn jest najprawdopodobniej jedyną Gminą w Powiecie Kieleckim, w której funkcjonuje budżet obywatelski.

Wśród tegorocznych projektów znalazły się: zagospodarowanie części działki nr 1962 w Bodzentynie pod potrzeby osób odwiedzających cmentarz parafialny (90 głosów), budowa ogólnodostępnej wiaty grillowej z ławkami i stolikami oraz stojakami na rowery na placu przy Gimnazjum w Bodzentynie (4 głosy), utworzenie strzelnicy przy Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie (60 głosów), budowa chodnika przy ul. Południowej (70 głosów) oraz utworzenie nowoczesnej fizjoterapii w bodzentyńskim Ośrodku Zdrowia. Najwięcej głosów, bo aż 120, otrzymał ostatni z wymienionych projektów i tym samym mieszkańcy Bodzentyna zdecydowali, że ponad 80 tys. zł z tegorocznego budżetu obywatelskiego przeznaczone zostanie na doposażenie w nowy sprzęt fizjoterapii w SPZOZ w Bodzentynie. Jak twierdzi Inga Świderska, autorka projektu pt: „Żyj Zdrowo – Nowoczesna Fizjoterapia”, doposażenie pracowni fizjoterapii w Ośrodku Zdrowia jest niezwykle istotne: projekt przygotowany został z uwagi na potrzeby zdrowotne mieszkańców Bodzentyna i okolic, którzy coraz częściej skarżą się na dolegliwości układu kostno-stawowego oraz mięśniowego, niezbędna jest więc szybka i skuteczna pomoc.

W ramach projektu zakupionych zostanie kilka urządzeń: dwa wielofunkcyjne aparaty COMBI do fizykoterapii, aparat do terapii falami uderzeniowymi, wanna do masażu wirowego kończyn górnych, wanna do masażu wirowego kończyn dolnych (stóp i podudzi), a także stół rehabilitacyjny. Jak mówi Jarosław Dziedziński, Kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie: sprzęt, który zostanie zakupiony w ramach zwycięskiego projektu jest niezbędnym elementem prawidłowej, ale przede wszystkim skutecznej fizjoterapii.

To już druga edycja budżetu obywatelskiego w Bodzentynie. W tym roku swój głos oddało łącznie 344 mieszkańców, to ponad 100 osób więcej niż w zeszłym roku – twierdzi Przewodniczący Komisji Wyborczej BO Wojciech Furmanek.

Podjęcie decyzji w sprawie wprowadzenia Budżetu Obywatelskiego w Bodzentynie poprzedzone było wnioskami na ten cel od Radnego Rady Miejskiej w Bodzentynie Jana Zygadlewicza oraz od Społecznej Rady Kultury przy dużym wsparciu Burmistrza MiG Bodzentyn: Bardzo się cieszę, że z roku na rok coraz więcej mieszkańców angażuje się w życie Miasta i Gminy Bodzentyn. To bardzo ważne, aby przede wszystkim mieszkańcy Bodzentyna mogli zdecydować, czego najbardziej potrzebują. Taka inicjatywa sprawdza się również idealnie przy realizacji funduszu sołeckiego na terenie naszej Gminy – mówi Burmistrz Dariusz Skiba.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku zwycięskim projektem okazała się instalacja zewnętrznej siłowni, która powstała na placu przy Gimnazjum w Bodzentynie. W części zrealizowany został również drugi projekt zakładający budowę zewnętrznej wiaty przy Dziennym Domu Pobytu dla osób starszych.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech