Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Ślubowanie klasy pierwszej to jedna z piękniejszych uroczystości odbywających się w szkole. Rozpoczęcie nauki jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów.

W dniach od 16 października – do 4 listopada 2015r. w placówkach oświatowych w  Bodzentynie, Wzdole Rządowym, Świętej Katarzynie, Śniadce, Psarach, Woli Szczygiełkowej oraz Leśnej – Starej Wsi odbywały się uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści ubrani w galowe stroje niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowanie na ucznia. Na początku jednak zaprezentowali programy artystyczne w obecności gości: pana Dariusza Skiby Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn, nauczycieli, uczniów klas starszych oraz wzruszonych i dumnych rodziców, którzy wspierali swoje pociechy podczas pierwszego szkolnego występu.

Przedstawienia wypadły znakomicie. Zachwyt budziła swoboda, z jaką uczniowie poruszali się po scenie, jak również dekoracja i ogólne wrażenie. Występy uczniów niewątpliwie stanowiły najpiękniejszy bukiet życzeń dla nauczycieli, pracowników oświaty, a gromkie brawa były dowodem uznania za piękne występy.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Każdy uczeń otrzymał pierwszy ważny dokument - Dyplom Pasowania na Ucznia. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas młodszych wręczyli pierwszoklasistom wspaniałe upominki a przeżycia uczniów zakończył słodki poczęstunek.

Pierwszoklasistom życzymy, by każde następne dni w szkole były wspaniałymi przygodami z nauką, inspiracjami do realizacji pasji i zainteresowań oraz nade wszystko radosnymi chwilami spędzonymi wśród koleżanek, kolegów i pracowników szkoły.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech