Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Aby poprawić jakość świadczeń bodzentyńskiej rehabilitacji oraz poszerzyć jej ofertę, Rada Miejska w Bodzentynie w dn. 22 września, podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wynajem pracowni fizjoterapii. Zapewniono jednocześnie, że nie spowoduje to ograniczenia dostępności do świadczeń zdrowotnych oraz że będą one , jak do tej pory bezpłatne. W uchwale jest bowiem zastrzeżenie, że wynajmujący musi posiadać umowę (kontrakt) na takie świadczenia z Narodowym Funduszem Zdrowia bądź uzyskać cesję obecnej umowy Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie z NFZ na świadczenia fizjoterapeutyczne, co gwarantuje ciągłość udzielania świadczeń. Decyzja ta ma na celu poprawę a nie pogorszenie dotychczasowych usług jak też rozszerzenie oferty. Przed podjęciem uchwały przeprowadzono konsultacje z Radą Społeczną Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie uzyskując jej pozytywną opinię. Następnie przeprowadzono konsultacje z komisjami Rady Miejskiej w Bodzentynie uzyskując ich akceptację.

Po podjęciu uchwały natychmiast przystąpiły do działania pewne środowiska, próbujące przeszkodzić w przeprowadzeniu tych zmian w imię partykularnych i politycznych interesów, nie patrząc na dobro pacjenta. Przystąpiono do zbierania wśród mieszkańców podpisów pod apelem kolportowanym przez Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Samorządowych w Gminie Bodzentyn (powstał niedawno taki twór). W jego treści zamieszczono szereg nieprawdziwych informacji wprowadzających w błąd mieszkańców, strasząc ich możliwością wprowadzenia opłat i ograniczeniem dostępności do świadczeń. Kilkaset zdezorientowanych osób podpisało się pod takim apelem, który wraz z zebranymi podpisami został przekazany do Wojewody Świętokrzyskiego z prośbą o uchylenie tej uchwały. Wojewoda pismem z dn. 22 października 2015 r. w sprawie oprotestowanej uchwały, skierowanym do p. Agaty Dziurskiej zam. Krajno-Zagórze gm. Górno (wygląda na to, że w akcji zbierania podpisów wykorzystano osobę z innej gminy? ) informuje, „ że przy jej podejmowaniu nie naruszono przepisów prawa, a zatem tutejszy organ nadzoru nie znalazł podstawy do stwierdzenia jej nieważności”. Komu i czemu ma służyć taka nagonka na zmiany w rehabilitacji? Czy był to element minionej kampanii wyborczej (mało skutecznej), czy też próba ratowania stanowiska pracy? Na te i inne pytania i niejasności otrzymają państwo odpowiedź po lekturze załączonych dokumentów.

Dariusz Skiba
Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn

W załączeniu:

  1. Uchwała Rady Miejskiej w Bodzentynie z dn. 22 września w sprawie wyrażenia zgody na wynajem pracowni fizjoterapii.

  2. Opinia Rady Społecznej Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie dotycząca wynajemu pracowni fizjoterapii.

  3. Apel kolportowany przez Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Samorządowych w Gminie Bodzentyn.

  4. Odpowiedź Dyrektora Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie p. dr Małgorzaty Szymańskiej na apel kolportowany przez Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Samorządowych w Gminie Bodzentyn.

  5. Odpowiedź Wojewody Świętokrzyskiego na protest dotyczący uchwały Rady Miejskiej w Bodzentynie z dn. 22 września w sprawie wrażenia zgody na wynajem pracowni fizjoterapii.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech