Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Dzieląc się apelem p. Dariusza Lisowskiego, prezesa zarządu Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” publikujemy przesłaną informację o akcji pomocy dla zmagającej się z nowotworem, 33-letniej Anny Stelmasińskiej z Jędrzejowa, podopiecznej Fundacji Miśka Zdziśka.

Ania Stelmasińska wróciła z Niemiec. Potrzeba dalszego wsparcia.

33-letniaAnna Stelmasińska z Jędrzejowa podopieczna Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" wzmagająca się z nowotworem narządów rodnych. Dzięki Państwa wsparciu  przeszła terapię w niemieckiej prywatnej klinice w Rheine i wróciła na Święta do domu.  

-Ania przebywała w Rheine od 10 grudnia do 22 grudnia i czuje się lepiej.

Rak szyjki macicy to drugi do co częstości występowania .Typowo kobiecy nowotwór .

 W Polsce każdego roku ponad trzy tysiące kobiet w różnym wieku dowiaduje się, że jest chora. Sposób leczenia zależy od stopnia zaawansowania i ogólnego stanu pacjentki. Chemioterapię w przypadku raka szyjki macicy stosuje się zwykle w połączeniu z radioterapią, a to dlatego, że cytostatyki zwiększają skuteczność naświetlań. Samą chemioterapię podaje się chorym nieuleczalnie, gdy inne metody nie mogą być zastosowane.

 -Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim darczyńcom, osobom i instytucjom, które wpłacały dobrowolne wpłaty z przeznaczeniem na leczenie  Ani. Dziękuję również wszystkim wolontariuszom ,którzy pomagali w organizacji zbiórek na rzecz Ani Stelmasińskiej .Wszystkim wspaniałym osobom , które marzły,mokły w deszczu stojąc na meczach z puszkami, organizowały kiermasze i zbiórki w kościołach. Bez Państwa zaangażowania, wrażliwości, wspaniałych serc i bezinteresowności nie udało by się uzbierać w tak krótkim czasie ogromnej kwoty pozwalającej na sfinansowanie całej terapii, która przyniosła na tą chwilę pozytywne rezultaty. Cały koszt leczenia Ani w Niemczech to kwota 49.000 zł i całą tą kwotę właśnie dzięki państwu przelaliśmy dziś na rachunek kliniki  - mówi Pan Dariusz Lisowski, Prezes Fundacji Miśka Zdziśka.

- Bardzo się cieszymy, że Ania mogła spędzić ten szczególny okres Bożonarodzeniowy z nami, ze swoim synkiem Olafem. Czuje się lepiej i dziękuje za okazane serce i wsparcie. Ania nie przestała wierzyć i walczyć, a dzięki Państwu tej siły do walki z chorobą jest jeszcze więcej. To prawdziwa magia Świąt Bożego Narodzenia, że Ania mogła  je z nami  spędzić - mówi Pan Szymon, mąż Anny Stelmasińskiej. 

-Swoje podziękowania kieruję w stronę Burmistrza Miasta Jędrzejowa Marcina Piszczka i Pani Marcie Solnicy Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach za pomoc w organizacji transportu Ani do Niemiec. Dziękuje serdecznie władzom  Staropolskiej Szkoły Wyższej  w Kielcach i jej wolontariuszom za okazaną pomoc dla Ani.

Przypomnijmy, że dramat 33- Letniej Ani zaczął się w  Marcu 2017 roku kiedy to zdiagnozowano u niej nowotwór.  Jednak wiedziała, że ma dla kogo żyć i nie poddała się śmiertelnej chorobie.  Ania przeszła bardzo inwazyjną metodę leczenia na oddziałach radioterapii, chemioterapii oraz brachyterapii  Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. We wrześniu przeszła operację. Jednak to było niewystarczające. Szansą na życie  okazało się leczenie poza granicami kraju, którego koszt przewyższał możliwości rodziny. W akcję pomocy włączyła  się między innymi wokalistka Urszula, która w studiu Radia Kielce nagrała charytatywny spot  z apelem o pomoc dla Ani.

Około 10 stycznia 2018 Annę Stelmasińską czeka ponowny powrót do Kliniki w miejscowości Rheine w Niemczech,aby dalej kontynuować terapię leczenia.Rak szyjki macicy wykryty w początkowym stadium, czyli stadium przedinwazyjnym, jest prawie całkowicie wyleczalny. Na tym etapie jest bezobjawowy, a o jego wykryciu decydują systematyczne, profilaktyczne badania cytologiczne.

Dlatego tak bardzo ważne są badania profilaktyczne u kobiet. Anna Stelmasińska nie poddaje się i walczy z nowotworem. Pomóżmy jej wspólnie przezwyciężyć tą ciężką i agresywną chorobę. 

- Ania dalej potrzebuje wsparcia. Wszystkie zgromadzone dotychczas środki przez naszą Fundację z tytułu darowizn i zbiórek zostały już przelane na podstawie faktur na rachunek kliniki za leczenie Ani. Zwracamy się   do Państwa z dalszym apelem o pomoc dla tej młodej, wspaniałej osoby. Wierzymy, że Ania może pokonać nowotwór. Potrzebne jest dalej intensywne leczenia, którego niestety koszt przewyższa możliwości rodziny. Nie ustaniemy w wysiłkach aby uratować Anię. - Kończy Pan Dariusz Lisowski, Prezes Fundacji Miśka Zdziśka w Jędrzejowie.

W celu pomocy Ani Stelmasińskiej prosimy o wpłaty na specjalne konto  o nr : 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „na pomoc Anna Stelmasińska”.

-Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim mediom lokalnym i regionalnym za okazaną pomoc i wparcie dla Ani. Dziękujemy Redakcji Echo Dnia, Radio Kielce, TVP 3 Kielce , Radio Fama, TV Świętokrzyska, Gazeta Jędrzejowska.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech