Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Zakończyły się prace związane z przebudową dróg we Wzdole Rządowym i Bodzentynie. Dotychczas drogi te nie spełniały swojej funkcji, a zmienne i trudne warunki pogodowe utrudniały ludziom dotarcie do swoich domostw. Mieszkańcy tych miejscowości od wielu lat domagali się modernizacji dróg, jednak dopiero teraz udało się zrealizować to zadanie. Przebudowano 3 odcinki dróg, na których położono asfalt. Ich łączna długość to 392 mb.

Mieszkańcy ulicy Miejskiej w Bodzentynie na nową drogę czekali 15 lat. Woda, która podczas deszczu spływała do tej pory z pól podmywała całą powierzchnię drogi i wypłukiwała kruszywo, którym droga była utwardzona. Teraz wszystko zmieniło się na lepsze. Zmodernizowana droga ma 3 m szerokości i ok. 100 m długości.

Także przy ulicy Armii Krajowej w Bodzentynie stara i zniszczona droga była dla mieszkańców tej części miejscowości znacznym utrapieniem. Ciągłe podmywanie kruszywa drogowego sprawiało, że na drodze tworzyły się dziury, w których zalegała woda – teraz w tym miejscu jest już położony asfalt. Przebudowana droga ma 3 m szerokości i 182 m długości.

Zanim przebudowano drogę we Wzdole Rządowym, ludzie nieustająco musieli borykać się z błotem oraz spływającą z góry wodą wprost na ich posesję. W pobliżu powstają także nowe domy. Asfaltowa droga z pewnością będzie dla mieszkańców Wzdołu znacznym ułatwieniem. Przebudowany fragment ma 3 m szerokości i 110 m długości.

Przebudowa trzech odcinków dróg wyniosła 133 539,87 zł brutto. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu Gminy. Wykonawcą robót był Zakład Robót Drogowych DUKT Sp. z o.o.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech