Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Pod koniec października w trzech szkołach na terenie gminy Bodzentyn odbyło się spotkanie pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami panującymi w ruchu drogowym, czy nauczyć się, w jaki sposób udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy.

Podczas spotkania, dzieciom udzielała wskazówek i pokazywała prawidłowe wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz prawidłowe ułożenie poszkodowanego w pozycji ustalonej bocznej Pani Anna Kózka, która jest pielęgniarką. Dzieci z wielką uwagą obserwowały zasady dotyczące „sztucznego oddychania”, a następnie same wykonywały uciski klatki piersiowej na specjalnie przygotowanym do tego fantomie.

Po części teoretycznej i praktycznej, każdy uczestnik spotkania szkoleniowego otrzymał odblaski, które podczas przebywania wieczorem w miejscu, w którym nie ma źródła światła, mogą nawet uratować czyjeś życie. Najczęściej wśród ludzi panuje przeświadczenie, że skoro oni widzą nadjeżdżający samochód, to także kierowca dostrzega pieszych – nic bardziej mylnego! Według nowelizacji z dnia 30 sierpnia 2013 r. ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadzono obowiązek posiadania elementów odblaskowych dla wszystkich pieszych, niezależnie od wieku, poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Spotkania organizowane są wspólnie przez Radę Miejską oraz Komisariat Policji w Bodzentynie. Już teraz planowane są kolejne spotkania z cyklu „Bezpieczna droga do szkoły”.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech