Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Na hali sportowej w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym rozegrano aż 3 pełne emocji mecze w ramach charytatywnych rozgrywek piłki nożnej.

 

Głównymi założeniami tego turnieju były integracja osób niepełnosprawnych oraz przede wszystkich dobra zabawa.

W pierwszym meczu puchar wywalczyła sobie drużyna Towarzystwa Sportowego „Sokół” z Kielc (5:0) z reprezentantami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Opatowa „DPS Zochcinek”.

Po wygranym meczu kapitan zwycięskiej drużyny Maciej Sierpiński stwierdził: – Mimo wysokiej wygranej przeciwnik wcale nie był łatwy. Mecz był bardzo wyrównany, rywale nie dali nam zbytnio pograć.- Jeden z naszych zawodników jest kontuzjowany, ale mamy tę moc w sobie. Właściwie to dwóch jest kontuzjowanych, jeden już po 30 sekundach oberwał w palec.  

Po pierwszym rozegranym meczu przyszedł czas na mecz oldboyów 35+ w futsalu  (pięcioosobowy skład drużyny). Na hali zmierzyli się AKS Wzdół z Reprezentacją Polski. Mecz był pełen emocji nie tylko dla samych zawodników, ale również dla wspaniałych kibiców w osobach radnych Rady Miejskiej: Jadwigi Dulęby, Bożeny Wyglądacz, Stanisława Chrzęszczyka oraz Ryszarda Tusień, którzy przez cały mecz mocno wspierali i dopingowali drużynę ze Wzdołu. Ostatecznie pomimo zdecydowanej wygranej Reprezentacji Polski, drużyna ze Wzdołu strzeliła 2 bramki! Reprezentacja naszej Gminy dzielnie walczyła, aż do końca pomimo przegranej.

Tomasz Porwet, trener reprezentacji RP i jednocześnie prezes Towarzystwo Sportowego „Sokół” przygotował na sobotnie popołudnie niespodziankę. Dwie zwycięskie drużyny z dwóch meczów rozegrały trzeci i ostatni mecz w tym dniu. Członkowie drużyny „Sokół” mogli zmierzyć się ze swoimi idolami. W tym meczu pokazali na co ich stać, bowiem strzelili gola profesjonalnym piłkarzom. Ostateczne zwycięstwo jednak należało do reprezentacji RP.

Przy organizowanym turnieju charytatywnym można by pomyśleć, iż była organizowana zbiórka pieniędzy. Jednak zbiórka funduszy odbywa się w nieco innej formie. Jak mówi Tomasz Porwet: - Fundusze są zbierane, ale nie stosujemy tu puszek. Firmy z terenu gminy Bodzentyn zobowiązały się do wsparcia. Dzięki temu będziemy mieli za co funkcjonować i organizować obozy sportowe i mecze dla naszych zawodników. W przyszłości mają być organizowane kolejne turnieje dla zawodników niepełnosprawnych.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcom wygranych meczy puchary wręczał Janusz Wojkowski, dyrektor szkoły, w której odbywał się turniej oraz w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn – Wojciech Furmanek, sekretarz Gminy. Organizatorami tego wydarzenia byli Gmina Bodzentyn oraz Towarzystw Sportowe „Sokół”.

Poniżej prezentujemy skład reprezentacji naszej Gminy – AKS Wzdół:
Stanisław Stępnik, Dariusz Pankowski, Jan Sikora, Jarosław Dróżdż, Tomasz Sikora, Adrian Żaczek, Marek Łosiak, Robert Sikora, Leszek Kłys.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech