Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Już niedługo kwestujący będą zbierać datki na renowację cmentarza w Bodzentynie. 1 listopada, prawie przez cały dzień urzędnicy, nauczyciele, czy uczniowie z gminy Bodzentyn będą zbierać środki, dzięki którym pomniki „nadgryzione przez ząb czasu” odzyskają dawny blask.

W akcji na rzecz zapomnianych i zniszczonych pomników wezmą udział : burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie, radni Rady Miejskiej w Bodzentynie, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Bodzentyna, sołtysi, nauczyciele oraz uczniowie z Liceum w Bodzentynie, pracownicy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki, pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie, a także strażacy ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Łącznie w kweście weźmie udział 71 osób. Pieniądze między godziną 8:00 a 17:00 będą zbierane przy dwóch bramach na cmentarzu w Bodzentynie. Oprócz dwóch punktów, dodatkowymi będą mobilne punkty zbiórki, które pojawią się na terenie całego cmentarza, a także w jego najbliższej okolicy.

To już XVIII kwesta prowadzona na terenie gminy Bodzentyn. W zeszłym roku padła rekordowa kwota, która wyniosła 7 802,75 złotych, 5 euro oraz 4 korony szwedzkie. Dotychczas za zebrane pieniądze udało się odrestaurować kilkadziesiąt zabytkowych nagrobków. Pomysłodawcą inicjatywy jest Towarzystwo Przyjaciół Bodzentyna, na czele z Michałem Rachtanem.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech