Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

 W sobotę, 24 października 2015 r., odbył się Pieszy Rajd Rodzinny zorganizowany przez Wolontariuszy z Gminy Bodzentyn, Miejsko -Gminne Centrum Kultury i Turystyki oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Świętej Katarzyny i Doliny Wilkowskiej „Łysica-Sabat”.

O godzinie 9.30 wszyscy chętni zebrali się przed budynkiem MGCKiT. Uczestnikami Rajdu byli: dzieci, młodzież, turyści, wolontariusze, pracownicy Centrum Kultury, a nawet sam Burmistrz Miasta i Gminy p. Dariusz Skiba.

Po wydaniu prowiantu na drogę przez przedstawiciela stowarzyszenie „Łysica-Sabat”, p. Janusza Maciejskiego i przypomnieniu regulaminu oraz zasad poruszania się, rozdano krzyżówki, które sprawdzały wiedzę na temat naszej gminy i informacji uzyskanych na trasie rajdu. Na każdym punkcie programu, wszyscy uzupełniali kolejne hasła w krzyżówce.

Uczestnicy, kierowani przez przewodnika świętokrzyskiego, wyruszyli na ponad dziesięciokilometrową trasę, która prowadziła od Rynku Górnego, przez Miejską Górę, Świętą Katarzynę i Krajno Zagórze nad Zalew w Wilkowie.

Po drodze wędrowcy mogli słuchać o ciekawostkach dotyczących Świętokrzyskiego Parku Narodowego, zaletach zdrowego stylu życia, legendach związanych z regionem i o Klasztorze Sióstr Bernardynek, położonym u podnóża Łysicy. Obowiązkowym punktem na trasie była również kapliczka Stefana Żeromskiego.

W Wilkowie na strudzonych wędrowców czekało pieczenie kiełbasek przy ognisku, ciastka, gorąca kawa i herbata oraz inne napoje zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Świętej Katarzyny i Doliny Wilkowskiej „Łysica-Sabat".

Wolontariusze zadbali o to, by nikt się nie nudził i zaprosili wszystkich do wspólnego tańca integracyjnego.

Rajd podsumował krótki quiz o Świętokrzyskim Parku Narodowym i przebytym szlaku. Zwycięzcy otrzymali nagrody, ufundowane przez MGCKiT.

Po dobrze spędzonym czasie, uczestnicy wrócili autobusem do Bodzentyna. Śmiało można napisać, że wszyscy byli zadowoleni z udziału w imprezie, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania. 

/Wiktoria
Cheromińska

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki pragnie podziękować Wolontariuszom z Gminy Bodzentyn, Stowarzyszeniu Przyjaciół Świętej Katarzyny i Doliny Wilkowskiej „Łysica-Sabat” za pomoc w przygotowaniu Pieszego Rajdu Rodzinnego oraz wszystkim uczestnikom za przybycie i dobrą zabawę.

 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech