Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Na  środowe spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skiby z pełnoletnimi osobami niepełnosprawnymi oraz rodzicami lub opiekunami dzieci i młodzieży niepełnosprawnej przybyło 19 osób. Celem tego spotkania było opracowanie wspólnej strategii wsparcia osób niepełnosprawnych ze strony Gminy Bodzentyn oraz zwiększenie aktywności ruchowej, turystycznej, edukacyjnej, a także wszelkiej innej aktywności osób niepełnosprawnych.

Podczas spotkania rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych jednoznacznie stwierdzili, iż brakuje im możliwości wymiany doświadczeń i wsparcia podczas ogólnych spotkań z innymi osobami znajdującymi się w podobnej sytuacji życiowej. Rodzice podkreślili również, iż niejednokrotnie brakuje im wiedzy merytorycznej, stąd też padły propozycje, aby podczas organizacji spotkań była możliwości urządzania prelekcji, a także szkoleń. Aby zaktywizować osoby niepełnosprawne niezbędna jest organizacja wydarzeń kulturalnych i sportowych, rekreacyjnych i ogólnorozwojowych skierowanych do osób niepełnosprawnych.

Najważniejszym elementem spotkania stało się zawiązanie 19-osobowego stowarzyszenia, którego celem będzie aktywne i prężne działanie na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnych oraz ich aktywizacja. Dzięki osobowości prawnej stowarzyszenie będzie miało możliwość ubiegania się o dofinansowania na swą działalność.

Burmistrz zgodnie z obietnicą podczas „Paragedonu 2017”, który odbył się w Kielcach na stadionie lekkoatletycznym, pomoże w sfinansowaniu oraz organizacji jednodniowego wyjazdu do Sandomierza dla niepełnosprawnych, a także ich opiekunów.

Dodatkowo na spotkaniu Burmistrz zaoferował miejsce, które bezpłatnie zostanie udostępnione na potrzeby spotkań, szkoleń, warsztatów dla osób niepełnosprawnych.

Pomoc i wsparcie dla rodziców osób niepełnosprawnych ze strony władz samorządowych jest niezwykle ważne, bowiem do tej pory w całej Gminie Bodzentyn niewiele się działo w zakresie pomocy przeznaczonej dla nich.

Członkowie stowarzyszenia już teraz planują pierwsze spotkania i prelekcje, które niezbędne są w aktywizacji niepełnosprawnych.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech