Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Podczas zbiórki krwi, która odbyła się 8 października na Rynku Górnym w Bodzentynie wylosowano dwie osoby, które otrzymały ufundowany przez burmistrza Dariusza Skibę tablet.

W Urzędzie Miasta i Gminy 17 października wręczono dwóm osobom, które oddawały krew, nagrodę w postaci tabletu. Szczęśliwymi wygranymi okazali się Bożena Biskup oraz Norbert Łakomiec, w którego imieniu, tablet odebrała z rąk burmistrza - Dariusza Skiby, żona Klaudia.

O tym, że oddawanie krwi się opłaca wie dobrze Bożena Biskup, która podczas oddawania krwi wygrała także tablet: krew oddawałam dopiero drugi raz, namówił mnie do tego kolega, który powiedział, że ta krew może być komuś potrzebna. To bardzo komfortowe dla osób, które chcą oddać krew, że do Bodzentyna przyjeżdża specjalistyczny autobus, w którym można tą krew oddać. Żeby jechać do Kielc, trzeba mieć transport i przede wszystkim trzeba się do tego przygotować. Tutaj w Bodzentynie, jest niedziela, przyjeżdżam, nie ma żadnego problemu.

Żeby oddać krew wystarczy mieć ukończony osiemnasty rok życia, być zdrowym, ale przede wszystkim liczą się szczere chęci. Krew to wielki dar, który jest nieoceniony dla osób potrzebujących. Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Skiba jest zasłużonym krwiodawcą, który w ostatnich latach oddał aż 6,3 litrów krwi, jego zdaniem warto w taki właśnie sposób pomagać innym: krew oddaję już od wielu lat. Według mnie warto zachęcać ludzi do tego żeby oddawali krew. Dla nas to mały czyn, natomiast dla potrzebujących wielki dar.

Burmistrz MiG Bodzentyn jako ówczesny prezes, a następnie członek Stowarzyszania Przyjaciół Świętej Katarzyny i Doliny Wilkowskiej „Łysica-Sabat”, wspólnie z koleżankami i kolegami ze stowarzyszenia organizował zbiórki krwi na terenie całej gminy Bodzentyn.

Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie. Za rok na bodzentyńskim rynku znów pojawi się autobus z RCKiK w Kielcach.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech