Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W sobotni wieczór 7 października w Młynie na Jędrowie w Suchedniowie odbyło się spotkanie poświęcone roli kobiet w społecznościach lokalnych. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna Pod Prąd z Suchedniowa kierowane przez Karolinę Gałczyńską-Szymczyk.

W debacie uczestniczyły kobiety, które dzieliły się swoimi doświadczeniami dotyczącymi ich udziału w życiu publicznym. Funkcję moderatora pełniła dr hab. Ewa Bogacz-Wojtanowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z gminy Bodzentyn w panelu dyskusyjnym udział wzięły: Ewa Skowerska artysta plastyk, prowadząca wraz z mężem w Kapkazach Szkołę Wrażliwości, Hanna Świątkowska z Bodzentyna – organizatorka warsztatów zielarskich, dr hab. prof. UJK Urszula Oettingen z Siekierna-Podmieścia, historyk działająca w zakresie utrwalania pamięci historycznej.

Wśród panelistek były również Marzena Okła-Drewnowicz posłanka na Sejm RP, Gabriela Bilikiewicz i Grażyna Łańcucka prowadzące Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego „Kraina Rumianku”oraz Anna Łubek Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry.

Debata, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów Cezarego Błacha, była okazją do wymiany myśli, rozmowy na temat działalnościkobiet w różnych sferach życia społecznego. W szczerych wypowiedziach, dotykających spraw osobistych, uczestniczki mówiły o swojej życiowej drodze, aktywności, pasji łączenia pracy zawodowej i społecznej, o sukcesach i porażkach, wydarzeniach o charakterze kulturowym, których były inicjatorkami.

   Urszula Oettingen

Fot. Mirosław Oettingen

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech