Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

To nieprawdopodobne jak sport wszystkich jednoczy i integruje. 30 września na stadionie lekkoatletycznym odbył się festiwal aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych „PARAGEDON 2017”. Na wydarzeniu obecny był burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba, który dopingował i wspierał uczestników z Gminy Bodzentyn.

Wszystkich uczestników wydarzenia przywitali - marszałek województwa świętokrzyskiego - Adam Jarubas oraz europoseł Bogdan Wenta, prezes Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie. Organizatorzy życzyli wszystkim udanej zabawy i wielu sportowych wrażeń.

Bodzentyn reprezentowała ośmioosobowa grupa uczestników, która na wydarzeniu pojawiła się z uśmiechem na twarzy: Daria Madej, Monika Ledwójcik, Patryk Rydzowski, Wojciech Michta, Mateusz Saletra, Kamil Kuza, Patrycja Jurek oraz Przemysław Mazurek. Zawodnicy wzięli udział w kilkunastu kategoriach m.in.: strzelectwo, łucznictwo, rzutki, zumba i taniec sportowy, bieg dla dzieci, rzut do bramki z zamkniętymi oczami, tenis stołowy, koszykówka, siatkówka, bieg na 5 km i 10 km, badminton oraz szachy. Uczestnikom kibicowali opiekunowie oraz Dariusz Skiba, burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn.

Głównym celem wydarzenia jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych, ale także integracja wszystkich środowisk oraz propagowanie zdrowego stylu życia. W sporcie nie ma żadnych barier, a sport wyłącznie łączy, nie dzieli!

Podczas sportowych rozgrywek, na scenie prezentowały się zespoły taneczne, muzyczne oraz sportowe prezentujące swoje umiejętności.

Uczestnicy podczas trwania wydarzenia  w miasteczku medycznym mogli zapisać się na bezpłatne badania cytologiczne, mammograficzne, zmierzyć ciśnienie krwi, pomiar tkanki tłuszczowej czy pobrać krew na poziom glikemii (cukier). Na miejscu było można też otrzymać porady fizjoterapeuty czy lekarza dermatologa.

Od 16:00 zorganizowano piknik dla wszystkich zawodników oraz opiekunów. Nie zabrakło ciepłego posiłku, o który zadbali organizatorzy.

W czasie „Paragedonu” odbyła się akcja charytatywna. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wspieranie i pomoc osobom niepełnosprawnym.

Wydarzenie zorganizowali: europoseł Bogdan Wenta wraz ze swoim stowarzyszeniem Projekt Świętokrzyskie, a współorganizatorami byli redakcja „Echa Dnia” oraz Urząd Marszałkowski w Kielcach.    

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech