Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn od kilku miesięcy działają świetlice socjoterapeutyczne. Dzieci oprócz zabaw integracyjnych, mogą także brać udział w różnych dodatkowych zajęciach, które w przyszłości mogą okazać się bardzo przydatne, nawet podczas wyboru kierunku studiów, czy podczas poszukiwania pierwszej pracy.

Na terenie gminy Bodzentyn od maja 2017 r. funkcjonują cztery świetlice socjoterapeutyczne powstałe w ramach projektu ,,Utworzenie i rozwój świetlic środowiskowo- socjoterapeutycznych na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn’’ realizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w partnerstwie z MGOPS w Bodzentynie. Placówki funkcjonują w ramach RPO WŚ 2014-2020.

W poszczególnych placówkach wychowawcami są Panie Magdalena Graba (Bodzentyn), Edyta Jędrzejczyk (Wzdół Rządowy), Katarzyna Telka- Kuś (Leśna) i Pan Karol Pożoga (Święta Katarzyna).

Dla dzieci prowadzone są zajęcia matematyki, edukacji społecznej i obywatelskiej, teatralne, taneczne, wokalne, sportowe, dziennikarskie, zajęcia korekcyjno –kompensacyjne z terapeutą pedagogiem, zajęcia z socjoterapeutą i psychoterapeutą.

W ramach zajęć dzieci korzystają z bogatego zaplecza dydaktycznego : gier, literatury, sprzętu sportowego, komputerowego.

W trakcie działania świetlic organizowane są wyjazdy edukacyjne. W lipcu i sierpniu dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w warsztatach socjoterapeutycznych w hotelu ,,Uroczysko’’ w Cedzynie, gdzie podczas pobytu (sobota- niedziela) mogły cieszyć się wszystkimi atrakcjami oferowanymi przez ośrodek wypoczynkowy.

Koordynatorem projektu jest Pani Jolanta Turalska, natomiast kierownikiem świetlic Pani Emilia Ledwójcik.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech