Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Magdalena Tusień – Kuzka jest pierwszą kobietą na stanowisku p.o. dyrektora w blisko stuletniej historii placówki. Przez dziesięć miesięcy będzie pełniła obowiązki dyrektora ZSP nr 1 w Bodzentynie. W tym czasie ogłoszony zostanie także konkurs na stanowisko dyrektora szkoły. Ze szkołą związana od września 2007 r., jako nauczyciel wychowania fizycznego. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie z wychowania fizycznego – absolwentka studiów dziennych na AWF im. Bronisława Czecha w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe z Przysposobienia Obronnego – Edukacji dla Bezpieczeństwa na Politechnice Świętokrzyskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim zdobyła tytuł Menedżera Sportu. Dodatkowo jest instruktorką rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness nowoczesne formy gimnastyki oraz instruktorką sportu: strzelectwo sportowe, bojowe i dynamiczno-praktyczne oraz instruktorem biathlonu.

Nowa dyrektor posiada pozwolenie na dysponowanie bronią i amunicją, a także ma wieloletnie doświadczenie wychowawcy i kierownika kolonii oraz obozów dzieci i młodzieży. W 2012 r. zdobyła wyróżnienie w ramach konkursu ” Nauczyciel XXI wieku” zorganizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Aktywna działaczka na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu. Ma na swoim koncie organizację wielu imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym i turystycznym. Od 10 lat jest Członkiem Zarządu, a obecnie Skarbnikiem klubu sportowego ULKS „Jodła” Bodzentyn. Skutecznie stara się pozyskiwać dotacje pisząc i koordynując projekty na rzecz rozwoju sportu.

W ubiegłym roku otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Sportu”, a obecnie, jako jedna z 19 osób z województwa świętokrzyskiego, bierze udział w projekcie „Liderzy dla młodzieży”, którego celem jest zwiększenie zaangażowania młodzieży w życie publiczne i działania na rzecz lokalnej społeczności.

Prywatnie mama 10-letniego Konrada i 4-letniego Nikodema.

Swoją pasją do biegania zaraża młodzież szkoły, w której pracuje i wspólnie z nią bierze udział w biegach długodystansowych. Przygodę z bieganiem zaczęła 6 lat temu w biegu na dystansie 21 km, do którego przygotowywała się pół roku. Od tego czasu niejednokrotnie stanęła na podium w biegach na 10 i 21 km organizowanych w naszym województwie.

Motto życiowe Magdaleny Tusień-Kuzki:

Nikt nie rodzi się silny, nikt nie rodzi się pewny siebie, nikt nie rodzi się ze szczęśliwym pakietem na życie, ale to wszystko… możesz sobie wybiegać!

Nowa p.o. dyrektora z pewnością jest przedsiębiorcza, kreatywna, błyskotliwa z milionem pomysłów, które wciela w życie. Ma świetny kontakt z młodzieżą, znana i lubiana w swoim środowisku. Potrafi rozbudzać pasję w młodych ludziach i zmotywować do działania. Inicjatorka budowy pneumatycznej strzelnicy sportowej w szkole oraz sali lustrzanej do ćwiczeń fitness, gdzie uwielbia prowadzić zajęcia sportowe.

W ostatnim czasie założyła Fundację „PROLAND-SPORT” i zamierza szeroko działać na rzecz promocji i rozwoju sportu w województwie świętokrzyskim. Pierwszym pomysłem Tusień-Kuzki jest utworzenie Centrum Wolontariatu Sportowego w ramach partnerstwa z instytucjami kulturalno-sportowymi przy zaangażowaniu uczestników programu "Liderzy dla Młodzieży".

Już niebawem, 29 września w Wilkowie, odbędzie się "I Nocny Bieg Wilkołaka" oraz marsz z kijami - prekursorska impreza rekreacyjno sportowa, której inicjatorem jest Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn - Dariusz Skiba, natomiast koordynatorem wydarzenia jest Magdalena Tusień-Kuzka. Impreza ta ma być przedsmakiem kolejnej inicjatywy sportowej tj. cyklu biegów nocnych wokół zbiorników wodnych w województwie świętokrzyskim. Każdy bieg będzie odbywał się będzie w piątek wieczorem i poprzedzony będzie zawodami dla dzieci, tak aby całe rodziny mogły przyjechać na wydarzenie sportowe do naszego województwa i pozostać w nim przez weekend, korzystając z atrakcji turystycznych poszczególnych zakątków świętokrzyskiego.

zdjęcia: archiwum prywatne, Starostwo Powiatowe w Kielcach

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech