Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

W dniach 2-3 października 2017 roku w Kieleckim Centrum Kultury odbędą się eliminacje wojewódzkie w ramach Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza KIMA.

Inicjatorzy Festiwalu (Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej) wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej już teraz zapraszają do zapisów. Propozycja ta skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jednak zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w tej muzyczno-historycznej przygodzie.

Festiwal to przedsięwzięcie, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki i zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956.

Tematem Festiwalu będą pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II Wojny Światowej oraz dekady po jej zakończeniu. 

Wszystkich przyszłych uczestników zachęcamy do poszukiwania pieśni na terenie z którego pochodzą i wykorzystanie jej zasobów źródłowych w ramach przywracani pamięci lokalnej. Zwycięzcy eliminacji wojewódzkich wezmą udział w eliminacjach na szczeblu ogólnopolskim, które odbędą się w dniach 10-12 listopada w Krakowie. 

Zgłoszenia do I etapu eliminacji na terenie województwa Świętokrzyskiego należy nadsyłać do dnia 25.09.2017 na adres IPN Delegatura w Kielcach, Al. Na Stadion 1, 25-125 Kielce, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin

Karta Uczestnictwa


Informacji udziela:
Joanna Urbanowska
tel. (041) 340-50-70
tel. kom. 666 010 615

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech