Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Mieszkańcy miejscowości Kapkazy i Wzdół – Kolonia (przysiółek Kopciowiec) mają powody do zadowolenia. Właśnie oddano do użytku dwie nowe drogi, o które mieszkańcy prosili już od jakiegoś czasu. Teraz na pewno wygodniej mieszkańcom będzie dojechać do własnych posesji.

Niegdyś stare i zniszczone drogi dziś zamieniły się w piękne asfaltowe ulice. Mieszkańcy Kapkaz i Wzdołu – Kolonia (przysiółek Kopciowiec) z takiego rozwiązania są bardzo zadowoleni. Na Kopciowcu powstała droga o długości blisko 400 m i szerokości 3 m, natomiast w Kapkazach nowa ulica ma długość 360 m i szerokość 4 m. Do niedawna droga we Wzdole – Kolonia była pokryta starym i zniszczonym asfaltem, który jak najszybciej musiał zostać wymieniony. Dodatkowo stan prawny przynależności drogi nie był uregulowany, do czego w ostatnim czasie dążyli urzędnicy z Gminy Bodzentyn. W Kapkazach natomiast znajdowała się szutrowa droga, która w ogóle nie sprawdzała się podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Mieszkańcy tych miejscowości o nowe drogi prosili już od wielu lat. W 2016 i 2017 roku powstało kilka dróg lokalnych, które finansowane były ze środków gminnych, ale także zewnętrznych. Cały czas na terenie gminy realizowane są różne inwestycje, w tym drogowe. Wiadomo, że nie zadowolą one wszystkich na raz, jednak budżet nie pozwala zrealizować jednocześnie wszystkich zaplanowanych projektów inwestycyjnych. Cały czas prowadzone są także starania, by pozyskać dodatkowe środki zewnętrzne, które umożliwiłyby przyspieszenie realizacji innych inwestycji – to wymaga jednak czasu.

Kadencja nastawiona jest przede wszystkim na rozwój infrastruktury w Gminie Bodzentyn.

Nowe drogi w Kapkazach i we Wzdole – Kolonia (przysiółek Kopciowiec) powstały dzięki środkom pozyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W ramach projektu inwestycyjnego przeznaczonego na rozwój infrastruktury w Kapkazach, powstały i przebudowane zostały także inne drogi: Psary Kąty – Podlesie, Wiącka – Wzdół Rządowy, Wilków, Śniadka Druga oraz Śniadka Trzecia, Bodzentyn ul. Błotna, Śniadka Pierwsza, Orzechówka, Kapkazy (przysiółek wsi Wiącka).

Niebawem będą realizowane kolejne inwestycje drogowe, które znajdują się w projekcie: Święta Katarzyna – ul. Spacerowa oraz ul. Świętokrzyska, Grabowa – Wilków, Kamieniec, Wzdół – Parcele, Bodzentyn – ul. Pogórska. W drodze przetargu już wyłoniono firmy, które zajmą się realizacją inwestycji w Grabowej – Wilków oraz w Bodzentynie – ul. Podgórska.

Poniżej znajdziecie Państwo także zdjęcia sprzed realizacji.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech