Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach realizuje projekty dotyczące wsparcia profilaktyki ukierunkowanej na wczesne wykrywanie raka piersi oraz wczesne wykrywanie raka szyjki macicy, współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

W ramach projektu ŚCO oferuje bezpłatny dowóz na badania w ramach profilaktyki raka piersi i profilaktyki raka szyjki macicy. Z projektu mogą korzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego będące w wieku 25 – 59 lat (profilaktyka raka szyjki macicy) oraz 50 – 59 lat (profilaktyka raka piersi). Udogodnieniem jest bezpłatny dowóz do ŚCO i z powrotem do miejsca zamieszkania. Wystarczy, że zbierze się grupa minimum 5 osób i zadzwoni na dedykowane projektom infolinie: 607-778-888 (mammografia) lub 609-990-033 (cytologia).

Oprócz tego panie mogą zamówić na czas badania bezpłatną opiekę dla osoby niesamodzielnej (np. dziecka lub osoby niepełnosprawnej). Po badaniach pacjentki otrzymują praktyczne kobiece upominki przypominające o profilaktyce.

Badania można wykonać w godzinach dopołudniowych, czwartek jest dniem, gdzie cytologię można wykonać również w godzinach południowych. Istnieje także możliwość wykonania badań w soboty, po wcześniejszym uzgodnieniu.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech