Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Na co dzień ciężko spotkać je na ulicy. Jednak mieszkańcy gminy Bodzentyn w tę sobotę mieli okazję zabaczyć najpiękniejsze perełki motoryzacyjne. Zabytkowe samochody przejechały główną trasą od Świętej Katarzyny do Bodzentyna, gdzie mieszkańcy na Rynku Górnym, mieli okazję posłuchać o historii aut oraz zobaczyć je z bliska.

VII Międzynarodowy Świętokrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych wstępnie miał się odbyć w kwietniu ale ze względu na złe warunki atmosferyczne został on przełożony na 18 i 19 sierpnia. W rajdzie wzięło udział kilkudziesięciu uczestników, których na Rynku Górnym w Bodzentynie powitał Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn mówiąc:  
Gorąco dziękuję Wam, że odwiedziliście po raz kolejny Miasto i Gminę Bodzentyn. Na Rynku Górnym mamy możliwość zaprezentowania waszych przepięknych zabytkowych aut i z tej okazji podjęliśmy decyzję aby nagrodzić najstarsze samochody biorące udział w rajdzie. Osobiście trudno było mi wybrać jeden najlepszy samochód ponieważ wszystkie są piękne i wymagają naprawdę wiele pracy, dbałości i pielęgnacji.

Burmistrz wraz z Dyrektorem Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie wręczyli symboliczne nagrody dla najstarszych samochodów, wśród których znalazł się Jaguar oraz Aston Martin. Po wizycie w Bodzentynie auta udały się w dalszą drogę do Michniowa, Suchedniowa oraz miejscowości Chrusty.

 

źródło: www.e-bodzentyn.pl

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech