Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

CrossRun to cykliczna impreza sportowa dla biegaczy organizowana w kilku miastach na terenie powiatu kieleckiego. Każda edycja tego wydarzenia przyciąga kilkudziesięciu, a nawet kilkuset uczestników nie tylko z powiatu kieleckiego, województwa świętokrzyskiego ale również z wielu innych miejsc w całej Polsce. Bodzentyn gości tę imprezę już kolejny raz i jak co roku dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja uczestników, których na starcie zameldowało się wiele ponad sto osób.  

Tegoroczna edycja CrossRun w Bodzentynie odbyła się 19 sierpnia. Start i meta biegu jak co roku mieściła się w drugim centralnym punkcie miasta czyli przy Rynku Górnym. To tu kilkadziesiąt osób rozpoczęło swoje zmagania w biegu, który był podzielony na dwa dystanse.
Pierwszy z nich "Półmaraton" wystartował punktualnie o godzinie 11:00 i przeznaczony był dla zaawansowanych biegaczy, którzy zmagali się z dystansem 25 kilometrów. Trasa jaką biegli zawodnicy prowadziła z Rynku Górnego koło kościoła przez pola w kierunku zbiornika wodnego "Glinianki", dalej polną ścieżką do Śniadki Drugiej oraz już asfaltem do Trzeciej i na Parcele. Stamtąd uczestnicy biegu mieli do pokonania trudny odcinek wokół Sieradowskiej Góry, po której okrążeniu kierowali się tą samą trasą do mety na Rynek Górny w Bodzentynie. Przewyższenia na tej trasie wyniosły 490 metrów.  
Drugim dystansem sobotnich zawodów, który wystartował o 11:30, była popularna "Dyszka" czyli bieg na blisko 10 km, a dokładnie 9,5 km, w której co roku bierze udział kilkadziesiąt osób w wielu kategoriach wiekowych. Tegoroczna trasa prowadziła podobnie jak "Półmaraton" z tą różnicą, że półmetek biegu był w Śniadce Pierwszej, gdzie przed powrotem do Bodzentyna na biegaczy czekał bufet z napojami.
W biegach wzięło udział również wielu mieszkańców naszej gminy, którzy po biegu w wysokiej temperaturze i palącym słońcu dobiegli na metę w komplecie. Niektórzy wybiegali czas plasujący ich wśród najlepszych. Jednym z uczestników biegu był Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, który zmierzył się z dystansem "Dyszki". Po biegu bardzo zmęczony ale szczęśliwy powiedział:
Po pierwsze bardzo się ciesze, że pokonałem cały dystans, po drugie, że bez kontuzji a po trzecie że zmieściłem się w czasie poniżej półtorej godziny. Życzę wszystkim uczestnikom aby za rok również mogli wziąć udział w tych biegach oraz aby zabrali ze sobą rodzinę oraz bliskich i przyjechali ponownie do Bodzentyna wziąć udział w tej świetnej, cyklicznej imprezie.
Tuż po biegach oczywiście przyszedł czas na wręczenie medali, pucharów oraz nagród dla najlepszych zawodników tegorocznej edycji w Bodzentynie. Do ceremonii dekoracyjnej zostali wywoływani najlepsi zawodnicy z dystansu "Półmaraton" oraz "Dyszka", którzy zostali podzieleni na kategorię kobiet i mężczyzn oraz podkategorie wiekowe. Podczas zakończenia wydarzenia podsumowano punkty poszczególnych uczestników i wyłoniono najlepsze drużyny, które brały udział w biegu. 
Podczas dekoracji nagrodzono również najlepszych biegaczy i biegaczki z naszej gminy, wśród których najlepszą biegaczką na dystansie 10 kilometrów okazała się Magdalena Tusień - Kózka, natomiast na trzecim miejscu w kategorii mężczyzn znalazł się Szymon Marzen, drugie miejsce powędrowało do Michała Sitarskiego a najlepszy z gminy Bodzentyn na tym dystansie był Ernest Niemaszewski.
Dystans "Półmaraton" z naszej gminy najlepiej przebiegła Agnieszka Dulęba. Wśród mężczyzn trzecie miejsce podium zajął Michał Kołomański, drugie Adam Pocheć a pierwsze Wojciech Szyda.
Na zakończenie zawodów odbył się bieg na jeden kilometr dla dzieci. W tym biegu każdy był zwycięzcą i otrzymał, od Dyrektora Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki Marcina Sikorskiego, pamiątkowy medal za uczestnictwo w zawodach.
W imieniu swoim, Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn oraz organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych zawodach i serdecznie zapraszamy za rok na kolejną edycje CrossRun w Bodzentynie.

Poniżej wyniki wszystkich grup biegowych. Na czerwono zaznaczeni są zawodnicy pochodzący z Miasta i Gminy Bodzentyn:

Dystans - DYSZKA OPEN

1. Rafał Budnicki

2. Jacek Długosz

3. Przemek Bodo

4. Sebastian Łukasiewicz

5. Marcin Gruszczyński

Kategoria: K1

1. Paulina Stańczak

2. Edyta Niewczas

Kategoria: K2

1. Ewa Skrzyniarz

2. Emilia Sroka

3. Ewa Zakrzewska

4. Anna Figiel

Kategoria: K3

1. Wioleta Jończykgr

2. Anna Soczomska-Kroma

3. Monika Gruszczyńska

4. Zuzanna Gajek

5. Magdalena Tusień-Kuzka

Kategoria: K4

1. Marzena Opowicz

2. Iwona Dutkiewicz

3. Maria Ornatowska

4. Aleksandra Seredyka

5. Aldona Rdzanek-Rychlicka

Kategoria: M1

1. Daniel Chrobot

2. Ernest Niemaszewski

3. Michał Pela

4. Jan Rogóż

5. Szymon Marzec

Kategoria: M2

1. Sebastian Łukasiewicz

2. Błażej Jagiełło

3. Paweł Telka

4. Adrian Wypych

5. Kamil Kołodziejsk

Kategoria: M3

1. Rafał Budnicki

2. Jacek Długosz

3. Marcin Gruszczyński

4. Mirosław Pasek

5. Kamil Latkowski

Kategoria: M4

1. Przemek Bodo

2. Sławomir Majchrzak

3. Mariusz Trzcionkowski

4. Grzegorz Lejawka

5. Rafał Bębacz

Kategoria: M5

1. Wojciech Roszkowski

2. Zbigniew Majewski

3. Andrzej Wotliński

4. Zbigniew Jackowski

5. Zdzisław Wrzałka

Kategoria: M6

1. Mieczysław Sewerzyński

2. Roman Pierzchała

3. Czesław Iwan

4. Zygmunt Szafrański

Dystans - PÓLMARATON OPEN

1. Michał Bąk

2. Zenon Stępień

3. Tomasz Bastrzyk

4. Michał Gajewski

5. Robert Prokopiuk

Kategoria: K2

1. Klaudia Szmigiel

2. Martyna Skucińska

3. Weronika Job

4. Agnieszka Dulęba

5. Iwona Patrzałek

Kategoria: K3

1. Karolina Kundys

2. Agnieszka Misiowiec

3. Marlena Pięta

4. Agnieszka Jedlińska

Kategoria: K4

1. Agnieszka Siciarz

2. Malgorzata Kruk

3. Renata Tomanek

4. Ewa Matuszewiz

Kategoria: M2

1. Michał Bąk

2. Adam Pocheć

3. Łukasz Bandrowski

4. Mateusz Zegadło

Kategoria: M3

1. Michał Gajewski

2. Łukasz Starachowski

3. Tomasz Minkina

4. Jacek Świercz

5. Tomasz Połetek

Kategoria: M4

1. Tomasz Bastrzyk

2. Robert Prokopiuk

3. Tomasz Kruk

4. Krzysztof Gibula

5. Paweł Kania

Kategoria: M5

1. Zenon Stępień

2. Wojciech Szyda

3. Andrzej Miler

4. Andrzej Zatorski

5. Piotr Gajda

Kategoria: Drużyny

1.  Begnę, Żeby Bartek Mógł Biegać

2. BBL Strawczyn

3. Biegacz Świętokrzyski

 

 źródło: www.e-bodzentyn.pl

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech