Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaTelefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców

gminy Bodzentyn oraz informacji o szczepieniach przeciwko

wirusowi SARS-Cov-2 (infolinia)

tel. 600 715 659, 41 311 50 10 wewn. 18

 

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia

lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W dniach 5-6 sierpnia 2017 roku w Nowej Słupi odbyły się „Dymarkowe Biegi Górskie”. Podobnie jak w ubiegłym roku nie mogło na nich zabraknąć biegaczy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 i wolontariuszy z Bodzentyna. Tym razem grupa wolontariuszy zrzeszona w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie licząca kilkanaście osób pomagała przy sprawnej organizacji biegów i właściwej obsłudze punktów odżywczych na 3 dystansach zaplanowanej imprezy sportowej.

Pierwszy bieg pod nazwą „Bieg Emeryka” otwierający całe zawody startował z Huty Szklanej, skąd zawodnicy mięli pięciokilometrowy dystans do pokonania.  Jako pionier z naszych biegaczy, na metę znajdującą się w Nowej Słupi, dobiegł Ernest Niemaszewski z czasem 00:20:14, co dało mu 6 miejsce w kategorii OPEN.  Tuż za nim Adam Pocheć, który z czasem 00:21:35 zajął 9 miejsce, natomiast jako trzeci z drużyny przybiegł Szymon Marzec z czasem 00:23:11.

Wyniki naszych biegaczy:

- Dawid Kasprzyk (00:26:20)
- Mariusz Pankowski (00:26:59)
- Filip Rzadkowski (00:27:37)
- pani Magdalena Tusień-Kuzka(00:27:57)

Nie było wiele czasu na odpoczynek, ponieważ już za parę chwil startował drugi bieg pod nazwą „Dycha Hutnika”. Trasa biegu licząca 10 km wiodła leśnymi ścieżkami Gór Świętokrzyskich na której znajdowało się wiele stromych podbiegów oraz nierówny i kamienisty teren.  Najlepszy z naszych biegaczy okazał się Dawid Kasprzyk Dawid Kasprzyk, który dotarł na metę z czasem 01:10:24. Minutę później zjawili się Ernest Niemaszewski i Adam Pocheć, którzy uzyskali identyczny wynik 01:11:21

W biegu wzięli również udział:  Szymon Marzec, Mariusz Pankowski, Filip Rzadkowski i pani Magdalena Tusień-Kuzka. Po poczęstunku zakończył się pierwszy dzień „Dymarkowych Biegów Górskich”.

W niedzielnym „Półmaratonie Gór Świętokrzyskich” na dystansie 21,5 km wystartowało 85 zawodników. Piękna , malownicza trasa prowadziła po uroczych zakątkach Jeleniowskiego Parku Krajobrazowego oraz Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Biegacze musieli zdobyć niemalże wszystkie najwyższe wzniesienia Gór Świętokrzyskich. Były to kolejno: Góra Witosławska, Szczytniak, Góra Jeleniowska, Kobyla Góra oraz Łysa Góra.

Najlepszy z naszych zawodników okazał się ponownie Ernest Niemaszewski,  który z czasem 2:04:48 zajął wysokie 10 miejsce w kategorii OPEN. Następnie na metę dotarł Adam Pocheć z czasem 02:12:51 zajmując 18 miejsce. Wielki sukces osiągnęli również Szymon Marzec i Dawid Kasprzyk, którzy po raz pierwszy w życiu pokonali trasę półmaratonu. Morderczy i wymagający bieg ukończyli również Mariusz Pankowski oraz pani Magdalena Tusień-Kuzka, która w ubiegłym roku jako jedyna z kobiet ukończyła trzy dystanse biegów w ramach „Dymarkowych Biegów Górskich”.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale oraz poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla, owoców i ciasteczek.

Dodatkowo osoby, które ukończyły wszystkie trzy biegi otrzymały unikatowe statuetki z mianem  „SUPER DYMARZA”.

Podziękowania ze sceny oraz wielkie brawa otrzymali dyrektor Miejsko Gminnnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie pan Marcin Sikorski, pani Magdalena Tusień-Kuzka oraz wolontariusze z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie: Mikołaj Dekiel, Kamila Latała, Maja Sikora, Wiktoria Świerczyńska, Filip Rzadkowski, Elwira Sajecka-Michta, Celestyna Obara, Ewa Cymerys, Sylwia Janiec i najmłodsi wolontariusze: Amelia Michta,  Mateusz Obara i Konrad Kuzka.

Cieszymy się z sukcesów naszych sportowców oraz profesjonalnej pracy Wolontariuszy.

https://www.facebook.com/Miejsko-Gminne-Centrum-Kultury-i-Turystyki-w-Bodzentynie-1820906678120825/

/M. Tusień-Kuzka

/Archiwum szkoły

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech