Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Jubileuszowy, bo już V Festiwal Zupy Rybnej „Złota Rybka” zgromadził liczną grupę uczestników nad zalewem w Wilkowie. Słoneczna pogoda nie odstraszyła wielbicieli muzyki ludowej, dobrej zabawy i przepysznych zup rybnych.

Kilka minut po 14-tej uroczystego otwarcia imprezy dokonała Krystyna Jamrożek w imieniu gospodarzy imprezy – Stowarzyszenia Wilków-Nasz Dom oraz Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba. Po ciepłych słowach powitania na scenie wystąpił zespół Wilkowianie, który jak zwykle swój program wykonał perfekcyjnie. Po tej dawce dobrej muzyki przedstawiono 8 grup przystępujących do konkursu na najlepszą zupę rybną. Do tej konkurencji stanęły grupy: Starostwo Powiatowe w Kielcach, Gmina Bodzentyn, Stowarzyszenie "Miejska Góra" na Rzecz Rozwoju Celin i Podgórza, Stowarzyszenie Dąbrowa, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa, Stowarzyszenie Świętokrzyskie Jodły, Michniowianie z Gminy Suchedniów oraz Koło Gospodyń Wiejskich Dąbrowianki z gminy Masłów.

Podczas, gdy grupy zaczęły gotować swoje wyjątkowe zupy, na scenie prezentowały się kolejne zespoły folklorystyczne. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z zespołu Miniaturka ze Wzdołu, które swoim występem zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji u widowni. Za swój występ otrzymały gromkie brawa i upominki od organizatorów. Kolejny zespół,  który prezentował swoje piosenki, to Michniowianie.  Po nich zaprezentowały "Dąbrowa", "Wzdolskie Kołowrotki", "Leśnianie" z solistką Wiktorią Michta, Wolanie spod Łysicy oraz gościnny zespół "Sołtyski" z Pawłowa.

Wszyscy wykonawcy otrzymali za swoje występy gromkie brawa i uznanie publiczności. Po występach artystycznych, jury w składzie: Maria Piskulak - Prezes Stowarzyszenia Wilków-Nasz Dom, Dariusz Skiba - Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Maciej Świderski - Prezes OSP w Bodzentynie oraz Marek Cichoński - przedstawiciel publiczności, oceniło przygotowane potrawy. Po obliczeniu punktów za smak, oryginalność, wygląd i łatwość przyrządzenia potrawy wyłoniono zwycięzców V Festiwalu Zupy Rybnej w Wilkowie.

I miejsce - Stowarzyszenie "Miejska Góra"
II miejsce - Stowarzyszenie Dąbrowa,
III miejsce -  KGW Dąbrowianki z  gminy Masłów.

Wyróżnienia: Gmina Bodzentyn, Starostwo Powiatowe w Kielcach, Wolanie Spod Łysicy, Świętokrzyskie Jodły, Michniowianie. 

Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe statuetki oraz nagrody ufundowane przez głównego sponsora imprezy Firmę PRYMAT. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby impreza była wyjątkowa i przebiegała bez zakłóceń.

Impreza była realizowana w ramach zadania publicznego finansowanego przez Gminę Bodzentyn.

/MGCKiT

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech