Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

W niedzielne popołudnie na boisku szkolnym w Woli Szczygiełkowej zrobiło się bardzo gwarno i wesoło, a to za sprawą kolejnego festynu rodzinnego, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa, Społeczność Woli Szczygiełkowej, Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki.

Około godziny 15-tej wszystkich zebranych powitały Lidia Lipczyńska oraz Bożena Wyglądacz. Po przywitaniu gości organizatorzy życzyli wszystkim udanej zabawy i dobrych humorów. Z takimi samymi życzeniami do zebranych licznie uczestników festynu zwrócili się zaproszeni goście: Dariusz Skiba - burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Józef Szczepańczyk – członek zarządu powiatu kieleckiego oraz Grzegorz Gałuszka i Dariusz Pankowski – radni województwa świętokrzyskiego oraz radni gminy Bodzentyn.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się gospodarze - zespół Wolanie spod Łysicy, który wprowadził publiczność w nastrój dobrej zabawy przy muzyce ludowej. Następnie swoje programy artystyczne przedstawiły zaproszone zespoły: Bobrzanki, Dąbrowa, Furmani, Wilkowianie, Świętokrzyskie Jodły, Wzdolskie Kołowrotki, Kapela Bielińska, Kapela Łysogórska. Najmłodsi uczestnicy zabawy prezentowali swoje umiejętności wokalno-recytatorskie, a ich występy były nagradzane gromkimi brawami. Ponadto dzieci mogły skorzystać z darmowej zjeżdżalni i wielu innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Każdy kto miał ochotę na ,,coś na ząb” mógł spróbować potraw przygotowanych przez gospodarzy festynu  m.in. pierogów, krokietów, bigosu, różnych ciast oraz tradycyjnego chleba ze smalcem. Nie zabrakło również stoiska z przepięknymi ozdobami do kupienia, które wykonują członkinie Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa. Na zakończenie festynu do tańca przygrywał zespół Zygmunta Szafrańskiego z Bodzentyna. Znane melodie i piosenki w wykonaniu zespołu porwały wszystkich do tańca i świetnej zabawy na trawie.  

Organizatorzy festynu dziękują serdecznie wszystkim tym, którzy zaszczycili swoją obecnością, świetnie się bawili i tworzyli wspaniałą atmosferę na festynie w Woli Szczygiełkowej.

/MGCKiT

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech