Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

Już po raz 10-ty odbywał się w naszej gminie konkurs na najładniejszy ogród przydomowy pn.„Gmina Bodzentyn rozkwita” - 2017. Zamierzeniem tego konkursu jest, aby mieszkańcy dbali o swoje posesje i otoczenie, a jednocześnie dawali dobry przykład innym.

Pięknych ogrodów jest dookoła nas coraz więcej. Większość ogrodników pasjonatów dba o swój zielony zakątek starając się o zachowanie prywatności. Tym, którzy otworzyli nam drzwi i zaprosili do swoich ogrodów serdecznie dziękujemy. W sumie przez te dziesięć lat komisja konkursowa wizytowała 50 ogrodów, kilka dwukrotnie.

W tym roku pierwsze miejsce przyznano ogrodowi pani Danuty Kałuża ze Św. Katarzyny, drugie panu Marcinowi Matysek z Celin oraz 3 równorzędne trzecie miejsca dla ogrodów pani Renaty Nowak z Dąbrowy Górnej, pani Haliny Kozera z Leśnej - Starej Wsi i pani Teresy Młynarczyk z Psar - Starej Wsi. Komisja brała pod uwagę m.in. ogólny wygląd ogrodu, wrażenia estetyczne, nakład pracy w utrzymanie ogrodu, kompozycje roślinne, pomysłowość, oryginalność. Nagrodami w konkursie były ufundowane przez Gminę rośliny (wiąz Camperdownii, brzoza Youngi, berberysy), figury ogrodowe, nawozy, narzędzia ogrodnicze - o łącznej wartości 1050 zł. Z uwagi na gabaryty i ciężar zakupionych nagród trafiły one bezpośrednio do nagrodzonych.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, zaś panu Janowi Jędrzejczykowi, właścicielowi firmy PPHU „OBET” z ul. Opatowskiej w Bodzentynie, serdecznie dziękujemy za ufundowanie dodatkowych nagród, tj. betonowych donic i ozdób wręczonych podczas Dni Bodzentyna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

/JG.

I miejsce - ogród Pani Danuty Kałuży

II miejsce - ogród Pana Marcina MatysekIII miejsce - ex aequo ogrody:

Pani Haliny Kozery


Pani Renaty Nowak

 

Pani Teresy Młynarczyk

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech