Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

Dnia 20.06.2017 r. odbył się plener malarski. Organizatorami tego wydarzenia byli Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bodzentynie.

Spotkanie rozpoczęliśmy w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, w którym uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Dyrektor MGCKiT Marcin Sikorski, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Dariusz Kasprowicz, Pan Witold Comber, nauczyciele Wioletta Duda i Agnieszka Łapka oraz uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i ZS nr 1 w Bodzentynie.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich uczestników oraz gości. Dotyczyło ono krótkiej historii na temat Józefa Szermentowskiego, przedstawionej przez Pana Witolda Combra. Po zakończeniu spotkania uczniowie szkół wraz z całym warsztatem malarskim wybrali się w stronę Kościoła pw. Świętego Ducha. Po dotarciu do celu, znalezieniu odpowiedniego miejsca oraz rozłożeniu przyborów przystąpiono do malowania. Radość, skupienie oraz wielkie zaangażowanie gościły na twarzach malarzy. Całą pracę nadzorowali nauczyciele Liceum i organizatorzy. Była to kontynuacja współpracy podjętej m.in. przez Liceum Ogólnokształcące oraz MGCKiT w Bodzentynie. Serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim uczestnikom.

Warty podkreślenia i pochwały jest fakt przekazania prac przez uczestników pleneru na rzecz licytacji charytatywnej dla Piotra, która odbędzie się podczas koncertu
w dniu 25 czerwca 2017 r. o godzinie 16.00. Na terenie Zamku Biskupów Krakowskich w Bodzentynie. 

/MGCKiT

/Fot. MGCKiT

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech