Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


Dnia 09 czerwca 2017 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bodzentynie.

Otwarcia obrad dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Wojciech Kózka, który przywitał przede wszystkim Radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bodzentynie, a także przedstawicieli władzy samorządowej Z-cę Burmistrza Miasta i Gminy Pana Andrzeja Jarosińskiego i Sekretarza Miasta i Gminy Pana Wojciech Furmanka. Na pierwszych obradach nie zabrakło wspierających pedagogów w osobach: Dyrektora ZSP Nr 1 w Bodzentynie Pana Dariusza Kasprowicza, Wicedyrektora Gimnazjum w Bodzentynie Pani Barbary Świetlik, Nauczycielki Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym Pani Edyty Linek oraz Radnych Rady Miejskiej w Bodzentynie Pań Teresy Bzymek, Katarzyny Sikory i Zofii Gliwy.

Nowo wybranym Radnym Pan Wojciech Kózka pogratulował i podkreślił, że utworzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bodzentynie jest olbrzymim sukcesem dla Radnych Rady Miejskiej oraz Burmistrza.

Pani Justyna Wiśniewska - członek Gminnej Komisji Wyborczej wręczyła Radnym zaświadczenia o wyborze oraz drobne upominki i materiały promocyjne Gminy Bodzentyn.

W pierwszej sesji uczestniczyło 9 radnych, co stanowi kworum do prowadzenia obrad i podejmowania prawomocnych uchwał. Następnie odbyło się ślubowanie, które złożyli: Ewelina Chaba, Kamil  Dulęba, Martyna Jeziorska, Karolina Ryba, Filip Rzadkowski, Patryk Ślusarczyk, Gabriela Świderska, Kacper Świderski, Wiktoria Świetlik. 

Sekretarz Miasta i Gminy Pan Wojciech Furmanek przedstawił informację na temat działalności i funkcjonowania Młodzieżowej Rady Miejskiej. Na wstępie wyjaśnił, dlaczego Rada obraduje dziś w składzie 9, a nie 15 radnych, jak to zakłada statut. Sytuacja spowodowana jest brakiem zgłoszenia się kandydatów do dwóch okręgów. W związku z tym, że nie udało się  przeprowadzić wyborów do dwóch okręgów, wybory uzupełniające odbędą się jesienią. Być może wtedy zgłoszą się chętni młodzi ludzie, którzy chcieliby aktywnie działać na rzecz swoich rówieśników.

Podczas pierwszej sesji Radni musieli dokonać pierwszych głosowań, wybrać spośród siebie Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego i Sekretarza Młodzieżowej Rady Miejskiej. W głosowaniach tajnych wybrano: Filipa Rzadkowskiego na Przewodniczącego, Wiktorię Świetlik na Wiceprzewodniczącą, Martynę Jeziorską na Sekretarza Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bodzentynie.

Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Wojciech Kózka zwrócił się do Radnych
i zapewnił, że zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony Rady Miejskiej. Pan Wojciech Furmanek szczegółowo omówił, jak ogólnie wyglądają sesję Młodzieżowych Rad Miejskich, a Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Pan Andrzej Jarosiński omówił kwestie związane z budżetem Gminy Bodzentyn. Wyjaśnił, co składa się na kwotę dochodów gminy i na co wydatkowane są środki. Zaznaczył, że ważna jest współpraca między pokoleniami, ponieważ to co dla ludzi starszych jest mniej ważne, dla młodzieży jest bardzo istotna rzeczą. Zwrócił się do radych i powiedział, aby nie bali się zgłaszać swoich propozycji i pomysłów. Jednak należy mieć też na uwadze pewne kompromisy. Zaznaczył, że na jedną z sesji  Rady Miejskiej zostaną zaproszeni Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej, aby zobaczyli jak wyglądają obrady. 

/K.J.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech