Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniu 04.06.2017 roku w miejscowości Psary-Podlesie odbyły się uroczystości poświęcone upamiętnieniu 74. rocznicy pacyfikacji Podlesia, zorganizowane przez Radę Sołecką Psar-Kątów, Radnego Psar Pana Jerzego Tofila  przy współpracy z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Szkołą Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Psarach Starej Wsi.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza Czesława Stemplaka, na początku której poświęcony został odnowiony krzyż i nowy orzeł wieńczący pomnik.

Następnie został odczytany przez harcerzy z MGCKiT apel pamięci w którym to przywołani zostali mieszkańcy Psar walczący na różnych frontach II wojny światowej a także ofiary pacyfikacji z dnia 29.V.1943 roku.

Kolejnym etapem uroczystości było złożenie wiązanek przez władze samorządowe z  panem Dariuszem Skibą Burmistrzem Miasta i Gminy Bodzentyna na czele. Następnie wiązankę złożyli sołtysi Psar, Dyrektor Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Psarach Starej  Wsi  w imieniu harcerzy. Wiązankę złożyła również pani profesor Urszula Oettingen z mężem oraz radną Jolantą Moskwą.

Po złożeniu wiązanek i uczczeniu ofiar pacyfikacji głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn pan Dariusz Skiba oraz pani profesor Urszula Oettingen.

Na tym uroczystości zakończono.

Dziękujemy rodzinom, mieszkańcom Podlesia, Psar, radnym i sołtysom za liczne przybycie. Serdecznie dziękujemy za przybycie pocztu sztandarowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach oraz Szkoły Podstawowej im .Stefana Żeromskiego w Psarach Starej Wsi. Podziękowania składamy również na ręce kadry harcerskiej i  licznie przybyłych harcerzy.

/MGCKiT

/MGCKiT

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech