Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Było nie tylko aktywnie,  lecz również ciekawie, różnorodnie i gościnnie. Tak w jednym zdaniu można powiedzieć o imprezie rekreacyjno-sportowej zorganizowanej przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Jodła” Bodzentyn oraz Zespół Szkół Ponadimnazjalnych Nr 1 w Bodzentynie.

Dnia 6 czerwca 2017 r. na terenie szkoły odbyło się wydarzenie o charakterze sportowym współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Samorządu Miasta i Gminy Bodzentyn. Koordynatorem przedsięwzięcia pod nazwą „Aktywne świętokrzyskie w Bodzentynie” była p. Magdalena Tusień-Kuzka, nauczyciel wychowania fizycznego, która od kilku lat współorganizuje duże wydarzenia sportowe w szkole i poza nią.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez p. Michała Godowskiego - Starostę Kieleckiego, a w rozgrywkach sportowych uczestniczyli p. Zenon Janus – Wicestarosta Kielecki oraz p. Józef Szczepańczyk – Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie reprezentował Sekretarz  p. Wojciech Furmanek wspólnie z przedstawicielami Rady Miejskiej p. Ryszardem Tuśniem oraz p. Dariuszem Świetlikiem.

Z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego gościliśmy p. Leszka Wnętrzaka – Kierownika Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki, który niejednokrotnie wspierał sportowe inicjatywy podejmowane przez klub ULKS „Jodła” Bodzentyn.

Wzorem lat ubiegłych, kiedy to miał miejsce I Piknik Strzelecki oraz otwarcie sportowej strzelnicy pneumatycznej w szkole, swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w osobach p. Artura Niedbały, p. Wiesława Pióro, p. Gustawa Muchy oraz p. Andrzeja Błasika. Jako Partnerzy wydarzenia ufundowali okolicznościowe puchary dla najlepszych strzelców. W tej konkurencji mistrzem został Cisak Arkadiusz (ZSP Nr 1 w Bodzentynie), II miejsce zdobył p. Dariusz Świetlik, natomiast III miejsce Adam Pocheć (ULKS „Jodła” Bodzentyn).

 Z ramienia służb mundurowych w wydarzeniu uczestniczył również p. Zbigniew Skrzypczyk – komendant Policji w Bodzentynie.

Tego dnia szkoła gościła p. Martę Janicką – Dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej oraz p. Karola Iwana - Dyrektora Oddziału Banku Spółdzielczego w Bodzentynie, którzy wzięli udział w rozgrywkach sportowych.

Po częściach oficjalnych, gdzie głos zabrał Dyrektor szkoły i jednocześnie Prezes Klubu ULKS „Jodła” Bodzentyn p. Dariusz Kasprowicz, młodzież oraz zaproszeni goście stanęli do rywalizacji w czterech konkurencjach sportowych.

Największymi emocjami cieszyło się strzelectwo, którego głównym sędzią był p. Marcin Lesisz, nauczyciel wychowania fizycznego oraz trener ULKS „Jodła” Bodzentyn, który z ogromną pomocą doświadczonego zawodnika klubu „Jodła” oraz ubiegłorocznego Mistrza Polski w Marszobiegu Bojowym – Ernesta Niemaszewskiego, zadbał o najwyższy poziom rozgrywek w tej dyscyplinie sportowej. Kolejną konkurencją, gdzie młodzież mogła spróbować swoich umiejętności strzeleckich było łucznictwo. Sędzią głównym był tu p. Sebastian Bątor, utytułowany łucznik, na co dzień starający się przekazać swoją pasję zawodnikom klubu ULKS „Grot” Bodzentyn. Swoją mistrzowską dyscyplinę prowadził wspólnie  z  zawodnikiem  klubu oraz tegorocznym absolwentem ZSP Nr 1 w Bodzentynie -  Szymonem  Marcem. Okazało się, że potencjał łucznictwa jest ogromny ponieważ maksymalną liczbę punktów uzyskał Jakub Chrabąszcz (Bodzentyn), a 5 punktów mniej zdobyli jego koledzy ze szkoły – Filip Borek oraz Wiktor Adamiec. Ex aequo ze swoimi uczniami uplasował się p. Dariusz Świetlik.

Niezwykłe emocje towarzyszyły turniejowi rozgrywanemu na stołach bilardowych pod okiem p. Kamila Wilkosza - absolwenta szkoły oraz Partnera w organizacji wydarzenia z ramienia Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, którego Dyrektor p. Marcin Sikorski od samego początku utrzymuje ścisłą współpracę ze szkołą, której sam również jest absolwentem.

Najbardziej wymagającą dyscypliną okazał się marszobieg w formie Testu Coopera, gdzie uczestnicy przy potrójnym składzie sędziowskim w osobach p. Małgorzaty Maj, p. Anny Sitek i p. Daniela Stępnika przez 12 minut starali się pokonać jak największą liczbę okrążeń wokół boiska sportowego znajdującego się przy szkole. Trud najlepszych 13 dziewcząt i 13 chłopców został nagrodzony technicznymi koszulkami sportowymi przywiezionymi i wręczonymi przez przedstawiciela Zarządu Infrastruktury Sportowej Miasta Kraków i jednocześnie Partnera Przedsięwzięcia  – p. Arkadiusza Nowaka – Dyrektora Zarządzającego Persario Media.

W trakcie sportowych rywalizacji znalazł się czas na zwiedzanie szkoły, po której oprowadzała p. Monika Michta oraz 20 minut na poznanie smaków fizyki, gdzie p. Marcin Drabik demonstrował niezwykłe doświadczenia pod hasłem „Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni – zasmakuj fizyki”.

Po zakończonej rywalizacji, w towarzystwie przepięknej pogody, nadszedł czas na ognisko oraz integrację młodzieży z różnych szkół. W powietrzu unosiły się pozytywne emocje związane z uczestnictwem w zawodach, a na twarzach malował się uśmiech i duma z własnych osiągnięć.

Część podsumowująca odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie nastąpiła dekoracja zwycięzców oraz wręczenie pamiątkowych pucharów i nagród rzeczowych.

Podsumowując zmagania sportowe uczestników gimnazjów z Bodzentyna, Chybic, Szerzaw i Wzdołu Rządowego, wyłoniono najlepszych zawodników zmagań sportowych.

 

Kategoria dziewcząt gimnazjum:

I miejsce- Patrycja Krawczyk (Wzdół Rządowy)
II miejsce – Wiktoria Świetlik (Bodzentyn)
III miejsce – Agata Milanowska (Szarzawy)

Kategoria chłopców gimnazjum:

I miejsce – Przemysław Pożoga (Bodzentyn)
II miejsce – Jakub Chrabąszcz (Bodzentyn)
III miejsce – Kacper Pytel (Szerzawy)

W klasyfikacji generalnej szkół ZSP Nr 1 w Bodzentynie jako Gospodarz turnieju wykazał się ogromną gościnnością i choć  młodzież szkoły pod opieką p. Agnieszki Łapki, wygrała pojedynek z przewagą ponad 100 punktów, Organizatorzy postanowili oddać swoje zwycięstwo szkołom zaproszonym do turnieju. W związku z tym klasyfikacja przedstawiła się następująco:

I miejsce – gimnazjum w Bodzentynie
II – miejsce – gimnazjum we Wzdole Rządowym
III miejsce – gimnazjum w Chybicach
IV- miejsce – gimnazjum w Szerzawach

Turniej obejmował również rywalizację w kategorii VIP, w której brali udział zaproszeni goście. Z racji obowiązków i konieczności powrotu do pracy, nie każdy wziął udział w czterech konkurencjach. Po emocjonującej rywalizacji I miejsce zajął p. Dariusz Świetlik – Radny MiG Bodzentyn, II miejsce p. Gustaw Mucha – członek ŚGW IPA, III miejsce p. Arkadiusz Nowak z Urzędu Miasta Kraków.

Dzięki wsparciu naszej inicjatywy przez Polski Związek Bilardowy na czele z Prezesem Zarządu p.  Grzegorzem Kędzierskim, mieliśmy możliwość nagrodzenia najlepszych bilardzistów. Cztery osoby stanęły do dogrywki w walce o miano mistrza bilardu i puchar ufundowany przez PZBil. I miejsce zdobył Igor Bartkiewicz (Wzdół Rządowy), II miejsce Adam Pocheć (ULKS „Jodła” Bodzentyn), III miejsce Tola Szczurek (Bodzentyn) i IV  miejsce p. Gustaw Mucha (ŚGW IPA).

Na koniec Organizatorzy wręczyli pamiątkowe dyplomy przedstawicielom instytucji wspierających rozwój sportu z ramienia Starostwa Powiatowego w Kielcach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn, ŚGW IPA oraz na ręce nauczycieli przekazali podziękowania dla dyrektorów gimnazjów z Bodzentyna, Chybic, Szerzaw oraz Wzdołu Rządowego.

Cieszymy się, że sport w Bodzentynie się rozwija, a duża frekwencja młodzieży jest dowodem na to, że takie działania są potrzebne i ważne. Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia sportowe odbywające się na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn. We wrześniu planujemy zorganizować nocny bieg w Wilkowie oraz spacer z kijami wokół tamtejszego zbiornika wodnego. To będzie niesamowita przygoda sportowa oprawiona pokazem świateł i muzyką. Bliższe informacje już wkrótce - mówiła koordynator wydarzenia p. Magdalena Tusień-Kuzka.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech