Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

Wszyscy wiedzą, że Ziemia Świętokrzyska owiana jest od wieków legendami. Wśród nich, szczególne miejsca zajmują czarownice i Baba-Jaga. Podczas 59. Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego, harcerze odkrywali prawdziwe oblicze Baby-Jagi podczas licznych wędrówek w „Krainie latających mioteł”.

Siedem zróżnicowanych pod względem długości i trudności tras szlakami Gór Świętokrzyskich mieli do wyboru uczestnicy Rajdu. W ciągu czterech dni patrole mogły zaskarbiać  sobie łaski oceniających, by zdobyć jak największą liczbę punktów. Zuchy, harcerze młodsi, starsi, wędrownicy, a nawet seniorzy harcerscy brali udział w Rajdzie. To niezwykłe wydarzenia przyciąga mnóstwo osób. 

W tym roku uczestnicy Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego spotkali się podczas zlotu w Bodzentynie, gdzie organizatorzy przygotowali dla nich szereg atrakcji.

W niedzielę, 4 czerwca na Rynku Górnym w Bodzentyn, odbył się uroczysty apel, który był zwieńczeniem 59. Rajdu Harcerskiego. Harcerze po 4 dniach maszerowania, biwakowania, wspólnej zabawy, w końcu mogli odpocząć i odebrać zasłużone nagrody i odznaki. Wśród nagrodzonych znaleźli się również: najmłodszy i najstarszy uczestnik Rajdu. Dla najmłodszej uczestniczki Rajdu – 10 miesięcznej przyszłej harcerki nagrodę od Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skiby odebrała dumna mama. Najstarszemu uczestnikowi – 86 –letniemu harcerzowi, Burmistrz wręczył obraz przedstawiający fragment ruin pałacu biskupów krakowskich.

Wszystkim harcerzom, harcerkom serdecznie gratulujemy sukcesów i zapraszamy do Gminy Bodzentyn na kolejne rajdy.

Z harcerskim pozdrowieniem,

Czuwaj!

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech