Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W dniach 22-24 maja w Pleszewie w województwie Wielkopolskim odbyły się Otwarte Ogólnopolskie Zawody w Trójboju Obronnym. Zawodnicy i zawodniczki Klubu Sportowego ULKS „Jodła” Bodzentyn wraz z opiekunem Marcinem Lesiszem, uczestniczyli w tej imprezie sportowej.

Naszą szkołę i klub reprezentowali: Joanna Jankowicz, Edyta Niewczas, Ernest Niemaszewski, Adam Pocheć. W dzień poprzedzający zmagania sportowe odbyły się uroczystości upamiętniające pułk. Mieczysława Mozdyniewicza dowódcy 17 Dywizji Piechoty Armii Poznań. W uroczystości uczestniczyli miedzy innymi: Pani Agnieszka Michalak Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, posłowie na Sejm RP, przedstawiciele samorządu lokalnego, instytucji wojskowych, stowarzyszeń, placówek oświatowych i zakładów pracy.

       24 maja o godzinie 9.00 na strzelnicy sportowej LOK Karczemka odbyło się uroczyste otwarcie Ogólnopolskich Zawodów w Trójboju Obronnym. Otwarcia dokonał prezes LOK ppłk (r.) Jerzy Jan Salamucha.

       Pierwszą konkurencją z jaką zmierzyli się zawodnicy z całej Polski było strzelanie z karabinu kbk AK MS potocznie zwanego „kałasznikow”. Zawodnicy i zawodniczki strzelali w pozycji leżąc z odległości oddalonej od celu 100 metrów. Nasza drużyna w tej konkurencji uplasowała się na V miejscu.

       Drugą konkurencją rozgrywana w tym dniu był sztafetowy marszobieg bojowy podczas którego sportowcy mieli na dystansie 500 metrów do wykonania następujące zadania: pokonywanie płotków, przenoszenie skrzynki do amunicji, rzut granatem, strzelanie z broni pneumatycznej oraz czołganie. Liczył się łączny czas całej drużyny. Tu uplasowali się na VI miejscu.

        Trzecia konkurencja to pojedynek strzelecki z broni kbks z otwartymi przyrządami celowniczymi. Zadaniem zawodników było jak najszybsze dobiegnięcie do stanowisk strzeleckich 10 metrów z bronią i zestrzelenie drużynie  przeciwnej tarcz opadających. W tej konkurencji zawodnicy i zawodniczki naszego klubu zajęli VI miejsce.

W KLASYFIKACJI GENERALNEJ zespół z Bodzentyna zajął VI miejsce w kraju.

        Zawodników przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Marcin Lesisz i Magdalena Tusień – Kuzka.   

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech