Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W dniu 6 października 2015 r. Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzentynie  gościła przedszkolaków z Zespołu Szkolno -  Przedszkolnego  w Bodzentynie oraz przedszkolaków i najmłodszych uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Leśnej na przedstawieniu teatralnym pt. ,,Niezwykłe przypadki Foczki Akrobatki'' w wykonaniu artystów z kieleckiej agencji artystycznej Patigo. Spektakl o przygodach małej Foczki Akrobatki miał charakter edukacyjno – wychowawczy i dostarczył dzieciom wiele radości oraz dobrej zabawy. Bajeczkę obejrzało ok. 150 dzieci.

Było to jedno z wielu spotkań z najmłodszymi jakie podejmuje biblioteka w ramach ścisłej współpracy z placówkami szkolno – przedszkolnymi z terenu gminy.  Od początku roku  szkolnego odbyły się już dwa „Spotkania z książką” a w  najbliższym czasie rozpocznie się cykl zajęć z przedszkolakami z Bodzentyna. W listopadzie zaplanowaliśmy spotkanie autorskie z pisarzem, podróżnikiem i fotografem Panem Leszkiem Szczasnym.

To tylko niektóre propozycje, które ma biblioteka w swojej ofercie. Organizujemy także ciekawe lekcje biblioteczne, pasowanie na czytelnika, konkursy.  Zapraszamy także do wypożyczalni. W tym roku biblioteka wzbogaciła się w wiele nowości wydawniczych, które zakupiła ze środków pozyskanych z programu Biblioteki Narodowej  „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”.   

M. J.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA