Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

coronaGminny numer alarmowy dla osób potrzebujących pilnej pomocy, w tym: seniorów i innych pozostających w kwarantannie domowej (czynny po godzinach pracy urzędu) - 600 715 659

Ważne informacje i zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub wykrycia koronawirusa SARS-CoV-2


W niedzielę 27 września 2015 r. w miejscowości Psary Stara Wieś odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi i Edukacji "Nasza Szkoła" w Psarach. Festyn został zorganizowany dzięki współpracy z Miejsko - Gminnym Centrum Kultury i Turystyki oraz Miejsko - Gminny Ośrodka Pomocy Społecznej.

Uroczystego otwarcia festynu z życzeniami dobrej zabawy dokonał Burmistrz Miasta i Gminy pan Dariusz Skiba. Nie obyło się również bez podziękowań dla osób i instytucji zaangażowanych w organizację festynu rodzinnego.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się konkursy dla dzieci: dotyczące życia i twórczości Stefana Żeromskiego. Zorganizowano również konkursy o Świętokrzyskim Parku Narodowym i z zakresu bezpieczeństwa drogowego oraz profilaktyki uzależnień. Dla wszystkich przygotowano zabawy sportowe m.in. mistrzostwa Świata w Rzucie Podkową oraz przeciąganie liny między sołectwami.

W czasie festynu zaprezentowały swoje talenty dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Psarach.

Podczas festynu odbył się pokaz sprzętu policyjnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach i Staży Pożarnej z Bodzentyna i Psar, który był niewątpliwą atrakcją dla dzieci.

Festyn uatrakcyjniły swoimi występami zespoły ludowe "Leśnianie" oraz "Dąbrowa to my". Folklor w ich wykonaniu był długo oklaskiwany przez zgromadzonych gości.

Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego z pewnością na podobnej imprezie spotkamy się za rok.

Jerzy Wójcik 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech