Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Dnia 28 kwietnia 2017 r. maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bodzentynie oficjalnie zakończyli trzyletni okres nauki w szkole. 

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły – Pan Dariusz Kasprowicz, który powitał zaproszonych gości – Pana Józefa Szczepańczyka – Członka Zarządu Powiatu w Kielcach oraz Pana Daniela Jasiaka – Przewodniczącego Szkolnej Rady Rodziców, a następnie zwrócił się do maturzystów. Życzył dobrze zdanej matury, a także obrania właściwej i satysfakcjonującej drogi życiowej. Mówił
o trudnościach zawodowych wyborów i ich poszukiwaniach. Jak podkreślił - nie zawsze bowiem pierwsza wybrana ścieżka musi być tą właściwą.

Refleksję o pobycie w szkole przedstawiła następnie Kinga Świetlik – uczennica klasy III b.
W imieniu wszystkich maturzystów podziękowała Dyrekcji i Nauczycielom za trud włożony
w wychowanie i nauczanie. Wyraziła skruchę za popełnione błędy, nieodpowiedzialne zachowania
i „odporność” na szkolną wiedzę. 

Pan Józef Szczepańczyk podkreślił istotę czekającego absolwentów egzaminu. Zwrócił uwagę na fakt, że matura otwiera przed każdym wiele możliwości. Zachęcał także do podjęcia dalszej nauki i dbania o własny rozwój. Odniósł się również do własnych wspomnień z okresu maturalnego.

Po przemówieniach, życzeniach i podziękowaniach nadszedł czas na wręczenie nagród
i dyplomów za wyniki w nauce i frekwencję Wyróżniony został Karol Wilkosz – uczeń klasy III b, który otrzymał nagrodę od Starosty Kieleckiego. Następnie Pan Józef Szczepańczyk, Pan Dyrektor Dariusz Kasprowicz i wychowawczynie klas trzecich: Pani Monika Michta i Pani Beata Dadziak nagrodzili najlepszych uczniów. Byli to: Paulina Góźdź, Aneta Błędzińska, Klaudia Lasek- z klasy III A i Karol Wilkosz, Kinga Świetlik i Dominik Kózka – z klasy III B . Nagrodę za najlepszą frekwencję otrzymała Monika Jakubiec. Pani Małgorzata Maj wyróżniła finalistów Świętokrzyskiego Maratonu Maturalnego: Karola Wilkosza, Monikę Jędrzejczyk, Karolinę Zwadę i Kacpra Piaseckiego, a Pan Marcin Lesisz najlepszych sportowców.

Wiele radości wzbudziła część artystyczna przygotowana przez klasy drugie pod kierunkiem Pań Magdaleny Matus i Magdaleny Tusień-Kuzki. Uczniowie pożegnali maturzystów prezentując im parodie szkolnych lekcji i wcielając się (z przymrużeniem oka) w uczących ich nauczycieli. Odtworzyli również prezentację multimedialną zawierającą zdjęcia starszych kolegów. Wywołały one wiele uśmiechu, ale też przywołały radosne wspomnienia.  Zwieńczeniem uroczystości był wspólny śpiew znanych i lubianych piosenek razem z uczennicami Marią Wierzbińską i Darią Szumielewicz.

/ZSP

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech