Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

W Sieradowicach, 17 grudnia 2016 r., rozpoczął się czas świątecznego oczekiwania. Pani Sołtys, Rada Sołecka wraz z mieszkankami wsi Sieradowice przygotowali uroczystą wieczerzę wigilijną dla mieszkańców swojej miejscowości. Honorowymi gośćmi byli ludzie starsi i samotni, dla których było to szczególne i wzruszające spotkanie.

Po mszy odprawionej przez księdza proboszcza dr Leszka Sikorskiego, wszyscy zebrani tradycyjnie połamali się opłatkiem. Życzeniom zdrowia, szczęścia, pomyślności nie było końca. W serdecznej i podniosłej atmosferze wszyscy zasiedli do suto zastawionego stołu z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Nie mogło zabraknąć zupy grzybowej, barszczu czerwonego z kibinami z nadzieniem kapuściano-grzybowym, ryby smażonej, śledzi, ciast  oraz  wielu innych przysmaków, którymi wszyscy byli zachwyceni, chwaląc kunszt pań przygotowywujących te tradycyjne potrawy.

Swoją obecnością spotkanie zaszczycili zaproszeni goście m.in., Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, wiceburmistrz Andrzej Jarosiński, członek Rady Powiatu Kieleckiego -Józef Szczepańczyk, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej- Beata Dulęba, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki - Marcin Sikorski oraz radna Rady Miejskiej Anna Wójcik.

W imieniu własnym i rady sołeckiej życzenia przybyłym gościom złożyła sołtys Sieradowic Marzanna Borek, a w imieniu władz gminy Burmistrz Dariusz Skiba, życząc wszystkim zdrowia i wielu radości na najbliższy okres.

Tradycją stało się już, że „nasz poeta” - Patryk Kwieciński, wyrecytował napisany przez siebie wiersz, w którym podkreślił wyjątkowość okresu bożonarodzeniowego. Gromkie brawa potwierdziły, że talent młodego poety rozwija się w dobrym kierunku. Spotkanie przebiegało w miłej, ciepłej  i rodzinnej atmosferze. Dzięki temu spotkaniu, mieszkańcy mieli okazję porozmawiać ze sobą. Gwar rozmów był przeplatany śpiewaniem kolęd i wspominaniem poprzednich spotkań wigilijnych.

Spotkanie było perfekcyjnie przygotowane. Wielkie podziękowania należą się paniom, które poświęciły swój czas i umiejętności w przygotowaniu wspaniałych potraw jak i pomieszczeń świetlicy wiejskiej.

/DS

/Archiwum prywatne

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech