Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb dla uchodźców z Ukrainy

 
ukraina
Infolinia informacyjna
 
інформаційна гаряча лінія

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, 12 grudnia 2016 r. podpisał umowę na realizację projektu „Utworzenie i rozwój sieci świetlic środowiskowo-socjoterapeutycznych na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn” złożonego przez partnera projektu - Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Głównym celem projektu jest rozwój jakości usług dla osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenia, w tym rodzin i dzieci z terenu Miasta i Gminy Bodzentyn poprzez utworzenie i funkcjonowanie świetlic środowiskowo-socjoterapeutycznych. Projekt obejmuje wsparciem 165 osób będącymi beneficjentami pomocy społecznej i przeżywających trudności w sprawowaniu opieki nad dziećmi i ich wychowaniu.

Na ternie Miasta i Gminy Bodzentyn powstaną 4 świetlice, w Bodzentynie, Wzdole Rządowym, Leśnej Starej Wsi, Świętej Katarzynie. Wszystkie obiekty będą zlokalizowane w obiektach samorządowych szkół podstawowych. W każdej świetlicy będzie zatrudniony wychowawca, który będzie pracował z dziećmi grupowo i indywidualnie i ich rodzinami. Oferta świetlic będzie poszerzana o wycieczki edukacyjne, rajdy, imprezy okolicznościowe i akcje na rzecz społeczeństwa lokalnego.

Projekt składa się z działań obejmujących m.in. utworzenie, doposażenie i funkcjonowanie świetlic środowiskowo-socjoterapeutycznych, prowadzenie profilaktyki społecznej skierowanej do dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, zapewnienie wsparcia na rzecz prawidłowego funkcjonowania rodzin dysfunkcyjnych – zagrożonych wykluczeniem społecznym i przeżywających trudności w sprawowaniu opieki nad dziećmi i ich wychowaniu.

W ramach projektu dodatkowo obywać się będą zajęcia w sferze edukacyjnej (zajęcia językowe, rozwijające kompetencje: matematyczne, społeczne i obywatelskie oraz świadomości i ekspresji kulturalnej. Osoby biorące udział w projekcie będą miały wsparcie psychologiczno-socjoterapeutyczne, a także przewidziane są dla nich zajęcia w grupach zainteresowań i z zakresu organizacji czasu wolnego.

Całkowita budżet projektu wynosi 986 625,00 zł. Okres realizacji projektu: od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2018 r.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech