Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech
Drukuj

16 listopada 2016 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, odbyła się wystawa prac zgłoszonych na konkurs plastyczny pt. „Z ekologią przez Góry Świętokrzyskie” połączona z uroczystym wręczeniem nagród przez Przewodniczącego Związku Gmin Gór Świętokrzyskich Sławomira Kopacza oraz Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skibę.

Można zrobić „coś z czegoś”, ale czy można zrobić „coś z niczego”? Oczywiście, że tak! Udowodnili to młodzi artyści, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Z ekologią przez Góry Świętokrzyskie”. Zadaniem uczniów ,którzy zgłosili się ze szkół podstawowych oraz gimnazjów znajdujących się na terenie gminy Bodzentyn, było wykonanie plakatu z surowców wtórnych na temat selekcjonowania odpadów lub wykonanie „Eco-pojazdu” (samochodu, samolotu) z jak największej ilości różnorodnych surowców wtórnych.

Konkurs zorganizowany został przez Związek Gmin Gór Świętokrzyskich z udziałem 9 gmin. Nagrody dla zwycięzców zostały dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Współorganizatorem konkursu był Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, do siedziby którego do dnia 26.09.2016 roku wpłynęło 98 prac, z których jury wybrało po trzy zwycięskie w trzech kategoriach wiekowych.

Celem konkursu była promocja zachowań proekologicznych w zakresie selekcjonowania odpadów, a także pobudzenia postaw aktywności i kreatywności uczniów w zakresie tematyki ekologii oraz zwrócenia ich uwagi na ochronę przyrody i środowiska.

Najwyższe miejsca zajęli:

W wyniku oceny, Komisja Konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:

W kategorii klas 0-III Szkoły Podstawowej

Miejsce I: Oliwia Sikora ( kl. III) Szkoła Podstawowa w Bodzentynie

Miejsce II: Bartosz Kiljan ( kl. II) Szkoła Podstawowa we Wzdole Rządowym

Miejsce III: Bartłomiej Kowalik ( kl. II) Szkoła Podstawowa w Świętej Katarzynie

W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej

Miejsce I: Maja Marzec ( kl. IV) Szkoła Podstawowa w Bodzentynie

Miejsce II: Jakub Gwardyś ( kl. VI) Szkoła Podstawowa w Bodzentynie

Miejsce III: Jan Bartkiewicz ( kl. IV) Szkoła Podstawowa w Bodzentynie

W kategorii klas I-III Gimnazjum

Miejsce I: Joanna Pióro ( kl. I) Gimnazjum w Bodzentynie

Miejsce II: Matylda Miernik ( kl.I) Gimnazjum w Bodzentynie

Miejsce III: Wiktoria Kopyś ( kl. II) Gimnazjum w Bodzentynie

Na wystawę oraz ogłoszenie wyników przybyli uczniowie szkół wraz z opiekunami oraz laureaci z dumnymi rodzicami. Zwycięzcy otrzymali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn – Dariusza Skiby oraz Wójta Gminy Bieliny - Sławomira Kopacza gratulacje, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Konkursie a laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech